Nie będzie referendum w Świętochłowicach!

Referendum w sprawie odwołania prezydenta Świętochłowic, Daniela Begera, nie odbędzie się! Jego inicjatorki poinformowały dziś wieczorem, że zawieszają akcję referendalną. Co w praktyce oznacza jej koniec, bo termin zbierania podpisów pod tą inicjatywą mija w poniedziałek.

Swiony um

Inicjatorki akcji referendalnej opublikowały dziś w mediach społecznościowych nagranie, w którym informują, że zawieszają swoje działania, choć – jak twierdzą – zebrały już ponad 5 tys. podpisów pod inicjatywą odwołania prezydenta Świętochłowic, Daniela Begera. Swoją decyzję tłumaczą zagrożeniem epidemią koronawirusa.

- Trudna sytuacja, w której znalazła się Polska i my wszyscy sprawia, że zdecydowaliśmy się zawiesić akcję odwołania prezydenta Świętochłowic. Do czasu przywrócenia normalności w całym kraju – tłumaczą w swoim oświadczeniu.

Inicjatorki akcji referendalnej dodają, że wszyscy mieszkańcy Świętochłowic powinni teraz pozostać w domach, dbając o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Warto zauważyć, że już wczoraj z podobnym apelem wystąpił prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon