Nerwowo na chorzowskiej drodze. Kierowca groził… pistoletem!

Chorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jadąc samochodem, groził pistoletem innemu kierowcy.

Pistol

Do zdarzenia doszło w czwartek, 3 września, około godz. 15.00 na ul. Armii Krajowej w Chorzowie. Jak poinformował policję 51-letni kierowca, przedmiotem przypominającym broń groził mu mężczyzna poruszający się osobowym Audi.

- Jak wynikało z zeznań pokrzywdzonego, zaczęło się od tego, że na jednym ze skrzyżowań chwilę się zawahał i został strąbiony przez kierującego Audi. Na tym się jednak nie skończyło, agresor zaczął gonić zgłaszającego ulicami miasta, a w pewnym momencie wyjął przedmiot przypominający broń i skierował go w stronę 51-latka – informuje chorzowska policja.

Zgłaszający podał policji prawdopodobny numer rejestracyjny goniącego do Audi, ale nie był on poprawny. Mundurowi przejrzeli więc zapis kamer monitoringu miejskiego i ustalili właściwe numery. Zebrali także dowody na to, że agresywny kierowca dopuścił się szeregu wykroczeń, stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym.

- 23-latek został zatrzymany, mundurowi zabezpieczyli również przedmiot przypominający broń, którym się on posługiwał. Po usłyszeniu zarzutów przyznał się do ich popełnienia, nie był jednak w stanie racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Sam przyznał, że było to głupie – mówią policjanci.

Za to przestępstwo grożą mu dwa lata za kratami. To jednak nie koniec problemów 23-latka – zabezpieczony pistolet zbada biegły i od jego opinii będzie zależało czy usłyszy kolejne zarzuty. Odpowie także za swoje drogowe wykroczenia.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon