Nawoływał do zabicia prezydenta i premiera. Zatrzymali do policjanci z Chorzowa

Chorzowscy policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzanego o nawoływanie do zbrodni m.in. przeciw prezydentowi RP i premierowi. Mężczyzna trafił do aresztu, a za kratami może spędzić nawet trzy lata.

fot. KMP Policji w Chorzowie
Nawoływał do zabicia prezydenta

Wiadomość od mężczyzny, w której nawoływał do popełnienia zbrodni przeciwko prezydentowi RP, premierowi i innym przedstawicielom urzędów oraz instytucji w Polsce wpłynęła m.in. na skrzynkę mailową Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie. Wpisy o podobnej treści – jak informuje policja - umieszczane były także na jednym z portali społecznościowych.

- Sprawą zajęli się kryminalni z chorzowskiej komendy, którzy we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmującymi się zwalczaniem cyberprzestępczości w niespełna dobę namierzyli i zatrzymali 47-letniego mieszkańca miasta. Zebrany materiał dowodowy jednoznacznie potwierdził podejrzenia mundurowych – czytamy w komunikacie chorzowskiej policji.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty, a na wniosek śledczych i prokuratora sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do trzech lat więzienia.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon