Narodowa kwarantanna i „godzina policyjna” w Sylwestra

Zamknięte galerie handlowe, hotele i stoki narciarskie – od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzona zostanie kwarantanna. Dodatkowo w noc sylwestrową obowiązywać będzie „godzina policyjna”.

Minsterstwo kwarantanna

Nowe obostrzenie ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski, który stwierdził, że „same apele nie pomogą, same apele to za mało”. Dlatego do 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzona zostanie narodowa kwarantanna.

Co będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia?

Narodowa kwarantanna oznacza, że znów zamknięte zostaną galerie handlowe, oprócz sklepów spożywczych czy drogerii, Nieczynne będą hotele, także na ruch służbowy oraz stoki narciarskie. Dla wszystkich osób, które będą przyjeżdżały do Polski transportem zorganizowanym wprowadzony zostanie obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny.

„Godzina policyjna” w Sylwestra

W noc sylwestrową zostaną wprowadzone ograniczenie w przemieszczaniu się. Będą obowiązywać od godz. 19.00 do 6.00 w noworoczny poranek.

- Dopuszczamy możliwość przebywania w pięcioosobowym gronie powyżej liczby domowników w cudzym gospodarstwie domowym w Sylwestra. Ograniczenie przemieszczania się będzie odbywało się jak na wiosnę - uzasadnione będą niezbędne wyjścia z domu, jak np. wyjście do pracy – mówił minister zdrowia.

Minister Niedzielski dodał, że za złamanie ograniczania przemieszczania się w noc sylwestrową będą groziły mandaty.

fot. Twitter/Kancelaria Premiera

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon