Narkotyki w mieszkaniu chorzowianina. Ile znalazła policja?

Śledczy z Chorzowa namierzyli i zatrzymali 34-letnie mieszkańca miasta, który podejrzany jest o handel narkotykami. W jego mieszkaniu znaleziono ponad 3,5 tys. działek dilerskich amfetaminy amfetaminy oraz marihuanę.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Policji w Chorzowie, we współpracy ze Strażą Graniczą z placówki w Rudzie Śląskiej, przeprowadzili akcję w mieszkaniu 34-letnie mieszkańca Chorzowa. Ustalenia śledczych wskazywały, że może on handlować narkotykami, co potwierdziło się na miejscu.

- Przeszukując mieszkanie i budynki gospodarcze, czworonożny specjalista do tropienia narkotyków znalazł sporą ilość zabronionych substancji. W sumie mundurowi zabezpieczyli ponad 3,5 tysiąca działek dilerskich amfetaminy oraz marihuanę – informuje chorzowska policja.

Okazało się, że zatrzymany diler był już poszukiwany przez organy ścigania. Został już przewieziony do jednego z zakładów karnych, gdzie spędzi co najmniej kilkanaście miesięcy.

Ile wynosi działka dilerska narkotyków?

Działka dilerska to minimalna ilość narkotyku, która może wywołać efekt odurzenia u jednej osoby dorosłej. W przypadku marihuany z 1 grama można uzyskać 4 działki dilerskie, a w przypadku amfetaminy 1 gram to 8 działek. Oznacza to, że zatrzymany mieszkaniec Chorzowa miał niecałe pół kilograma amfetaminy.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów narkotyki

Zatrzymany diler z Chorzowa. Narkotyki trzymał w mieszkaniu

Narkotyki

Samochód pełen narkotyków, a kierowca „na haju"

Chorzów narkotyki

Rodzinny narkotykowy interes w Chorzowie

Chorzów narkotyki

Zatrzymany diler z Chorzowa. Miał kilogramy narkotyków

Chorzów narkotyki

Mieszkaniec Chorzowa miał w domu tysiące działek narkotyków

Chorzów zatrzymany kierowca

Kierowca zatrzymany w Chorzowie miał sporo na sumieniu

Policja radiowóz

Jechał za szybko i pod wpływem narkotyków, a to nie koniec!