Nareszcie! Tramwaje wracają na ul. Hajducką w Chorzowie

Przebudowa ul. Hajduckiej w Chorzowie dobiega końca. W poniedziałek, 13 czerwca 2022 r., wrócą tam tramwaje linii nr 20. Wróci też linia nr 40, która będzie kursować w weekendy i święta. To jednak nie koniec wszystkich prac.

Modernizacja ul. Hajduckiej w Chorzowie rozpoczęła się pod koniec maja 2020 r. To wspólna inwestycja miasta oraz spółki Tramwaje Śląskie. Generalny wykonawcą robót jest firma Silesia Invest z Gliwic.

– Podczas realizacji prac wykonawca borykał się z wieloma problemami, które wpłynęły na znaczne wydłużenie zakładanego na początku czasu realizacji zadania. Doczekaliśmy jednak momentu, gdy torowisko i sieć trakcyjna są gotowe na przyjęcie ruchu liniowego, dlatego bez dalszej zwłoki przywracamy pasażerom tramwajowe połączenie między Chorzowem Batorym a centrum miasta – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie S.A.

W czwartek, 9 czerwca 2022 r., odbyły się przejazdy techniczne, które – jak podkreślają w Tramwajach Śląskich - potwierdziły gotowość infrastruktury do przyjęcia ruchu tramwajowego. W najbliższy weekend ul. Hajducką będą kursować tramwaje linii 6 i 19, które ze względu na rozpoczynające się roboty modernizacyjne torowiska w katowickiej dzielnicy Dąb, nie będą mogły kursować na swojej stałej trasie.

„Dwudziestka” wraca na stałą trasę w poniedziałek

Od poniedziałku, 13 czerwca 2022 r., linie nr 6 i 19 wrócą na swoją stałą trasę, a na ul. Hajducką oraz ul. Bojowników o Wolność i Demokrację wrócą tramwaje linii nr 20. Linia będzie więc kursować na swojej pełnej trasie Katowice Szopienice pętla – Chorzów Rynek. Do ruchu przywrócona też zostanie linia nr 40 (zawieszona na czas modernizacji), która będzie kursować w weekendy i święta. Pierwszy raz po przerwie pojawi się w ruchu w Boże Ciało, 16 czerwca 2022 r.

- Modernizacja ul. Hajduckiej w Chorzowie objęła m.in. przebudowę ok. 1700 metrów toru pojedynczego, budowę nowych przystanków oraz przebudowę sieci trakcyjnej a w zakresie miejskim m.in. przebudowę instalacji podziemnych, chodników oraz jezdni – przypomina Andrzej Zowada.

Kiedy koniec prac na ul. Hajduckiej w Chorzowie?

Tramwaje wracają, ale to nie oznacza, że przebudowa ul. Hajduckiej się zakończyła. - Na części drogowej trwają ostatnie prace, dzięki czemu całość inwestycji zakończy się do końca tego miesiąca – zapewnił w mediach społecznościowych Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa. Przypomnijmy, że modernizacja tej ulicy miała się zakończyć trzy miesiące temu.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon