Napadali i okradali. Przestępczy duet z Chorzowa w rękach policji

W ręce policjantów wpadli sprawcy rozbojów, do których doszło na początku września w Chorzowie. Jeden z nich z nich jest nieletni, drugi już trafił do aresztu.

fot. KMP w Chorzowie
Chorzów zatrzymany przestępca

W minioną sobotę, 10 września 2022 r., około godz. 20.30 do dyżurnego chorzowskiej komendy policji wpłynęła informacja o awanturze między młodymi mężczyznami na ul. 3 Maja. Na miejscu okazało się, że grupa młodych obcokrajowców została zaatakowana przez dwóch nieznanych im mężczyzn.

- Agresorzy używając siły doprowadzili do stanu bezbronności jednego z zaatakowanych, a następnie skradli na jego szkodę mienie oraz pieniądze – mówi asp. szt. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Poszkodowani podali dokładne rysopisy sprawców i wskazali kierunek, w którym się udali. Tam też ruszyli policjanci i zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Zatrzymali ich i dobrze trafili. To byli sprawcy napadu.

- W trakcie ich przeszukania odnaleziono część skradzionego mienia, pieniądze oraz 10 tabletek ekstazy – dodaje asp. sztab. Sebastian Imiołczyk.

Jeden z przestępców ma zaledwie 15 lat

Ten przestępczy duet to dwóch młodych mieszkańców Chorzowa w wieku 15 i 18 lat. Chorzowscy kryminalni ustalali, że kilka dni wcześniej, 6 września 2022 r., dokonali podobnego przestępstwa na Placu Hutników w Chorzowie. Napadli tam na dwóch innych młodych mieszkańców miasta.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa. Decyzją sądu 18-latek trafił na dwa miesiące do policyjnego aresztu, a o losie jego 15-letniego kompana zadecyduje Sąd Rodzinny.

Państwowa Straż Pożarna

Może Cię zainteresować:

Nocny pożar w Chorzowie. Zginął 70-letni mężczyzna

Autor: Redakcja

09/09/2022

Chorzów poszukiwani złodzieje

Może Cię zainteresować:

Okradli Biedronkę w Chorzowie. Szuka ich policja

Autor: Redakcja

07/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon