Napad na sklep w Chorzowie

Chorzow napad

Policja zatrzymała 29-latka, który napadł na sklep w Chorzowie. Mężczyzna groził ekspedientce przedmiotem przypominającym broń i ukradł pieniądze.

Do zdarzenia doszło w środę, 16 grudnia. Do dyżurnego chorzowskiej komendy policji zadzwoniła kobieta z informacją, że napadnięto na sklep, w którym pracuje.

- Z relacji zgłaszającej wynikało, że młody mężczyzna, grożąc jej przedmiotem przypominającym pistolet, sterroryzował ją, a następne ukradł pieniądze – informuje policja.

Bandyta został zatrzymany po kilku dniach

Poszukiwaniem bandyty zajęli się chorzowscy kryminalni. Po analizie materiałów dowodowych, w tym zapisów z kamer monitoringu, wytypowali sprawcę napadu. Okazało się, że mężczyzna nie ma stałego miejsca zamieszkania i zatrzymywał się u znajomych lub w hostelach. Po kilku dniach, 21 grudnia, został jednak zatrzymany przez policję.

Śledczy ustalili, że nie był pierwszy konflikt z prawem 29-latka. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwo i – jako, że działał w tzw. recydywie – poniesie większą odpowiedzialność. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zlodzieje

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa!

Sprawcy napadu

Chorzów: Poszukiwani sprawcy napadu na kuriera [ZDJĘCIA]

Chorzow napad

Chorzowska policja poszukuje sprawców napadu na kuriera

Chorzow libacja

Libacja w Chorzowie. 40-latka próbowała zabić partnera!

Gaz ogien piecyk

Uwaga czad! 83-latek z Chorzowa zatruł się tlenkiem węgla

Chorzow poszukiwani

Poszukiwani bandyci z Chorzowa. Grozili ekspedientce...

Przemoc kobieta chorzow

Chorzów: Agresywny mąż musiał opuścić mieszkanie