Najmłodsi pacjenci ocenili pobyt w chorzowskim szpitalu

Kolorowe kampery czy kolczatki na wirusa – to jedne z pomysłów najmłodszych pacjentów Zespołu Szpitali Miejskich, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Mój bezpieczny pobyt w szpitalu”.

Szpital dzieci

Takie wyjątkowe konsultacje społeczne w szpitalu dziecięcym przy ul. Truchana w Chorzowie przeprowadzono w ramach obchodów Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta. Celem konkursu „Mój bezpieczny pobyt w szpitalu” było narysowanie jak wygląda obecny lub wymarzony pobyt w szpitalu.

- Dzięki takim akcjom wiemy, na co uwagę zwracają nasi pacjenci. To dla nas wyraźna wskazówka, co jeszcze można uczynić, aby hospitalizacja dziecka była przyjemniejsza i mniej stresująca. Oczywiście nie jesteśmy w stanie postawić dla nich kolorowych kamperów czy kolczatki na wirusa, ale inne pomysły na pewno weźmiemy sobie do serca - mówi dr Karmen Czernia-Pokrywka, dyrektor szpitala dziecięcego w ZSM w Chorzowie.

Każdy z uczestników konkursu został nagrodzony pluszowym upominkiem, a wieczorem dla wszystkie dzieci z chorzowskiego szpitala przygotowano plenerowe kino – ze szpitalnych okien będą mogły obejrzeć bajki.

źródło: ZSM w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon