Najlepszy strzelec Ruchu Chorzów wyłączony co najmniej na miesiąc!

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek urazu kolana doznał Mariusz Idziak, najlepszy napastnik Ruchu Chorzów. Dziś przeprowadzono u niego badanie. Co stwierdzono?

Mariusz idzik

W badaniu rezonansem magnetycznym nie stwierdzono u Mariusza Idzika uszkodzenia łękotki. Wykazane zostało jednak częściowe uszkodzenie wiązadeł krzyżowych – poinformował Ruch Chorzów. Lekarze zdecydowali, że nie będzie potrzebny zabieg rekonstrukcji. Podjęte będzie leczenie zachowawcze poprzez rehabilitację. Nie wiadomo jak długo najlepszy strzelec Niebieskich będzie wyłączony z gry.

– W tym przypadku wyjątkowo trudno o jakiekolwiek prognozy. Wszystko będzie zależeć od postępów osiąganych w rehabilitacji. „Idziu” rozpocznie indywidualną pracę już w najbliższych dniach i będziemy na bieżąco monitorować jej przebieg. W marcu na pewno nie zobaczymy go na boisku – mówi Filip Czapla, fizjoterapeuta Ruchu Chorzów (za ruchchorzow.com.pl).

W sobotnim meczu z Rozwojem Katowice kontuzji doznał także nowy nabytek chorzowskiego Ruchu, Piotr Wyroba. Jego uraz nie jest tak poważny, to tylko silne stłuczenie stawu skokowego i pomocnik Niebieskich będzie stopniowo wprowadzany w trening.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mariusz idzik

Najlepszy snajper Ruchu Chorzów wraca do gry?

Alojzy lysko

Zmarł Alojzy Łysko, znany piłkarz Ruchu Chorzów...

Ruch chorzow 7

Dobry start Ruchu Chorzów! Rozpoczęła się gra o...

Ruch chorzow 9

Ruch Chorzów: Zwycięstwo w przedostatnim sparingu

Ruch chorzow 10

Niespodziewany sparing i… niespodziewana...

Ruch chorzow sparing

Odwołany sparing Ruchu Chorzów

Ruch chorzow historia

„Historia Ruchu Chorzów” Sportową Książką Roku!