Najlepszy fanklub Ruchu Chorzów 2020

Niebieskie graffiti, produkcja klubowych gadżetów, zakup karnetów czy zakupy w aplikacji klubowej – to kilka z kategorii, w których rywalizowały fankluby Ruchu Chorzów w 2020 roku. Który okazał się najlepszy?

Niebieska ruda

Pierwsza trójka najlepszych fanklubów Ruchu Chorzów z 2020 roku zdeklasowała rywali. Pierwsze miejsce podium zajęła Niebieska Ruda Śląska (NRŚL), kolejne są Niebieskie Katowice i fani z Chorzowa. Każdy z nich w rywalizacji zdobył ponad 10 tys. punktów. Kolejne mają ich o co najmniej połowę mniej.

- Rywalizacja odbywała się w kilku dyscyplinach. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa nie wszystko udało się zrealizować zgodnie z planem, jednak i tak nakład wykonanej pracy był ogromny – informuje klub z Cichej.

W kategorii niebieskie graffiti najlepsi okazali się fani z Niebieskiej Rudy Śląskiej, kolejne są Niebieskie Katowice, fanklub z Chorzowa, Powiat Mikołowski (BPM) oraz Niebieska Emigracja. W produkcji gadżetów z klubowym logo ze wsparciem dla Ruchu Chorzów w minionym roku przodowali także kibice z Rudy Śląskiej, kolejne były Powiat Pszczyński i Strumień (NPP&NSTR) oraz Świony/Bytom.

Najwięcej karnetów w 2020 r. zakupili kibice z Powiatu Mikołowskiego, kolejni była NRŚL oraz Piekary i Nakło. Niebieska Ruda Śląska była także najlepsza w prowadzeniu profili w mediach społecznościowych, na drugim miejscu jest ekipa z Chorzowa, a dalej Piekary/Nakło, Świony/Bytom i BPM.

W zakupach za pomocą klubowej aplikacji Ruchu Chorzów najlepszy był Powiat Mikołowski, na drugim miejscy Świony i Bytom, a trzecie miejsce zajęli kibice z Rudy Śląskiej, Chorzowa oraz Piekar i Nakła. Oceniono także wsparcie, na jakie mogło liczyć Stowarzyszenie Wielki Ruch i tu kolejno są: NRŚL, Niebieska Emigracja, Chorzów, BPM i Niebieskie Katowice.

Darmowe gadżety dla dzieci to była w ubiegłym roku domena fanklubu z Chorzowa, a z nimi były Siemianowice i Ruda Śląska. W produkcji transparentów najlepsi byli fani z Powiatu Mikołowskiego, którzy minimalnie wyprzedzili NRŚL i Chorzów.

- Z kolei kategorię „inne akcje” zdominowała Niebieska Emigracja, która zdobyła ponad 1000 punktów za inicjatywy związane ze wspieraniem finansowym Klubu, montaż świecącej „eRki” na dachu trybuny, czy opieka nad grobami Ernesta Wilimowskiego i Edmunda Giemzy – podkreśla klub.

Punktacja w rywalizacji fanklubów Ruchu Chorzów w 2020 r.

 1. RUDA ŚLĄSKA (NRŚL) - 15815 punktów
 2. KATOWICE - 12329 punktów
 3. CHORZÓW - 10205 punktów
 4. POWIAT MIKOŁOWSKI (BPM) - 5450 punktów
 5. NIEBIESKA EMIGRACJA - 4938 punktów
 6. NIEBIESKIE POŁUDNIE - 3591 punktów
 7. POWIAT PSZCZYŃSKI I STRUMIEŃ - 2737 punktów
 8. ŚWIONY/BYTOM - 2623 punkty
 9. PIEKARY/NAKŁO - 2174 punktów
 10. SIEMIANOWICE - 1839 punktów
 11. MYSŁOWICE/JAWORZNO ITD. - 1540 punktów
 12. DZIERŻONIÓW, STASZÓW, KĘTY - 874 punkty
 13. JURASSIC FANS - 873 punkty

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon