Najlepsza Przestrzeń Publiczna 2020: Strefa Aktywności w Chorzowie wyróżniona!

Strefa Aktywności w Chorzowie została wyróżniona w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego.

Chorzow strefa aktywnosci

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęły 42 zgłoszenie z 30 gmin. Najlepszą realizację wybrało jury złożone z Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, któremu przewodniczył wicemarszałek województwa śląskiego Dariusz Starzycki. W kategorii Najlepsza Przestrzeń Publiczna najwięcej głosów i nagrodę marszałka województwa śląskiego zyskało Open Air Museum, które powstało w Cieszynie.

Wśród trzech wyróżnionych realizacji znalazła się Strefa Aktywności w Chorzowie, czyli wielofunkcyjny skwer na terenie Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych przy ul. 75 Pułku Piechoty. Inwestorem był tu Uniwersytet Śląski, a projektantem SLAS architekci Aleksander Bednarski, Mariusz Komraus.

- Na wyznaczonym obszarze opracowania zaproponowano betonową płaszczyznę placu, sperforowaną zróżnicowanym programem użytkowym w który wpisują się miejsca rekreacji dla studentów, urządzenia zabawowo- rekreacyjne dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych, urządzenia fitness, indywidualnie projektowane elementy małej architektury oraz zieleńce, których część jest możliwa do zagospodarowania przez seniorów – opisują strefę projektanci.

W kategorii obiekt użyteczności publicznej największą liczbę głosów uzyskała rewitalizacja Zabytkowej Pływalni Miejskiej w Siemianowicach Śląskich. W plebiscycie publiczności wybrano Amfiteatr Muszelka w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu.

https://www.youtube.com/watch?v=FQS2vWZhXpk

fot. slaskie.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kajteroz

KajTeroz, czyli chorzowski rower miejski rusza...

Skansen chorzow

Na ratunek drewnu w chorzowskim skansenie!...

Chorzow orlik

Chorzów: Orliki czynne od poniedziałku

Szyb prezydent

Chorzów: Symbol miasta do renowacji

Strefa aktywnosci nominacja

Chorzów: Strefa Aktywności nominowana do...

Wielkanoc jajka

Wielkanoc 2021: Jarmark online w Chorzowie

Kondor wielki

Chorzów: Smutna wiadomość z ZOO. Zmarł...