Najczęściej nadawane imiona w Chorzowie w 2022 r. Rodzice wybierają raczej tradycyjne

W ubiegłym roku w Chorzowie przyszły na świat m.in.: Luciano, Kilian, Lucienne i Mila. To najbardziej oryginalne imiona nadane w mieście. Wśród najpopularniejszych były jednak te tradycyjne.

fot. pixabay.com
Dziecko

Hanna i Kacper – to najpopularniejsze imiona nadawane w Chorzowie w 2022 r.

Najpopularniejszym imieniem dla dziewczynki nadawanym w Chorzowie w 2022 r. była Hanna – wybrano takie 16 razy. W czołówce były także: Emilia, Oliwia i Maja (nadane 12 razy), Zuzanna i Zofia (nadane 10 razy), Laura (nadane 8 razy), Alicja i Lilianna (nadane 6 razy), Klara (nadane 5 razy) oraz Helena i Anastazja (nadane 4 razy). Wśród najrzadziej nadawanych dziewczynkom imion była: Adela, Alina, Bianka, Kira, Kalina, Mira, Gabriela, Leokadia, Luiza, Liwia, Diana, Celina, Tatiana, Ida, Iga

W przypadku chłopców w Chorzowie w 2022 r. najpopularniejsze było imię Kacper, które rodzice wybrali 19 razy. Popularne były także: Filip (nadane 17 razy), Szymon (nadane 16 razy), Wiktor (nadane 13 razy), Leon, Mikołaj i Jakub (nadane 12 razy), Tymon i Nikodem (nadane 11 razy), Adam (nadane 10 razy), Wojciech (nadane 8 razy) i Aleksander (nadane 7 razy).

W Chorzowie w 2022 r. urodziło się dwóch Brajanów

Dla chłopców najrzadziej wybierano imiona: Eliasz, Maksym, Beniamin, Ksawery, Remigiusz, Gustaw, Vincent, Oktawian, Feliks, Seweryn, Teodor, Konstanty, Ernest, Julian. Najoryginalniejsze imiona, które nadano w 2022 r. w Chorzowie to: Luciano, Kilian, Lucienne (żeńskie) i Mila, było także dwóch Brajanów.

- Nie było imion dzieci, które Urząd Stanu Cywilnego odrzucił. Zdarzały się sytuacje prostowania ich formy ze zdrobniałej, gdyż przepisy - Prawo o aktach stanu cywilnego - nie zezwalają na nadawanie imion w tej formie oraz nie mogą mieć charakteru ośmieszającego lub nieprzyzwoitego – informuje Katarzyna Hohuł z Urzędu Miasta Chorzów.

Po sąsiedzku pewni rodzice wykazali się większą fantazją. W Katowicach padła propozycja nadania chłopcu imienia Marcepan. Rodzice dziecka tłumaczyli, że bardzo lubią marcepan, dlatego chcieli by ich syn miał tak na imię. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego odmówił.

W 2021 roku w Chorzowie najpopularniejsze były imiona Oliwia i Filip, w 2020 r. - Hanna i Jakub, a w 2019 r. - Maja i Filip.

Dziecko

Może Cię zainteresować:

Najpopularniejsze i najrzadsze imiona nadawane w Chorzowie w 2021 roku

Autor: Maciej Poloczek

03/01/2022

Noworodek

Może Cię zainteresować:

Jakie imiona nadawano w Chorzowie w 2020 roku?

Autor: Redaktor Chorzowski

31/12/2020

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon