Najbrzydsza kamienica w Chorzowie Batorym zostanie przebudowana

Ruszył remont opuszczonej i zaniedbanej kamienicy, która od lat szpeci wygląd jednej z głównych ulic Chorzowa Batorego – informuje portal Property Designe. Budynek stojący niedaleko Miejskiego Domu Kultury zyska zupełnie nowy wygląd.

Kamienica

Kamienica znajduje się przy ul. Stefana Batorego 10 i przez wielu określana jest jako najbrzydsza w tej dzielnicy. Budynek trudno nawet nazwać kamienicą - to niska zabudowa oraz brudna i zaniedbana elewacja. Wkrótce zostanie częściowo rozebrany i odbudowany, ale będzie wyglądać już zupełnie inaczej. Budynek zyska dodatkowe kondygnacje dopasowane do sąsiednich kamienic. Zdecydowanie podwyższony zostanie jego standard użytkowy i funkcjonalny.

Przy ul. Batorego 10 stanie „czarna kamienica”

- Budynek zyska zupełnie nową czarną, klinkierową i ponadczasową elewację frontową z elementami tynkowanymi, łączącą to co nowe z tym co zastane. A dodatkowo stanowi to pewną kontynuację trendu jaki da się zauważyć w okolicznych inwestycjach – dla Property Designe mówi Piotr Zabłocki z RESE Architekci.

Przebudowany zostanie także tył budynku. Powstanie tam trzykondygnacyjna oficyna z garażami i mieszkaniami oraz brukowany parking i skwer.

Prace w Chorzowie Batorym zakończą się pod koniec przyszłego roku

Rewitalizację kamienicy nadzoruje firma GVL Estate, a generalnym wykonawcą jest rodzinna firma z Chorzowa, Solid Building.

- Cieszymy się, że mogliśmy w końcu rozpocząć prace nad naszą “Czarną Kamienicą”. Wierzymy, że projekt ten pociągnie za sobą kolejne, równie oryginalne w dzielnicy Batory i w niedalekiej przyszłości będziemy mogli oglądać nie tylko piękne elewacje ale również zagospodarowane dziedzińce - dodaje Wiktor Łaba, prezes GVL Estate.

Koniec prac przy ul. Batorego 10 planowany jest na ostatni kwartał przyszłego roku.

fot. Google Street View

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Planetarium Śląskie

NPP 2023. Nagroda specjalna trafiła do Planetarium Śląskiego

Totalny kosmos Ruszyła budowa najwyższego budynku w Chorzowie

Ruszyła budowa najwyższego budynku mieszkalnego w Chorzowie

Chorzów Staw Hutniczy 10

W centrum Chorzowa... pływano kiedyś na łódkach. Bo staw był

Chorzów ZUS

Nowy zabytek w Chorzowie. To gmach ZUS przy ul. Dąbrowskiego

Osiedle Kościuszki JWC 1 zdjęcie główne

Osiedle Kościuszki - wysoki standard przy Parku Śląskim

Chorzów Stare Osiedle

Będą podwyżki? Weryfikacja dochodów najemców mieszkań

Sim1

Nowe osiedle w Maciejkowicach coraz bliżej....