Najbrzydsza kamienica w Chorzowie Batorym zostanie przebudowana

Ruszył remont opuszczonej i zaniedbanej kamienicy, która od lat szpeci wygląd jednej z głównych ulic Chorzowa Batorego – informuje portal Property Designe. Budynek stojący niedaleko Miejskiego Domu Kultury zyska zupełnie nowy wygląd.

Kamienica

Kamienica znajduje się przy ul. Stefana Batorego 10 i przez wielu określana jest jako najbrzydsza w tej dzielnicy. Budynek trudno nawet nazwać kamienicą - to niska zabudowa oraz brudna i zaniedbana elewacja. Wkrótce zostanie częściowo rozebrany i odbudowany, ale będzie wyglądać już zupełnie inaczej. Budynek zyska dodatkowe kondygnacje dopasowane do sąsiednich kamienic. Zdecydowanie podwyższony zostanie jego standard użytkowy i funkcjonalny.

Przy ul. Batorego 10 stanie „czarna kamienica”

- Budynek zyska zupełnie nową czarną, klinkierową i ponadczasową elewację frontową z elementami tynkowanymi, łączącą to co nowe z tym co zastane. A dodatkowo stanowi to pewną kontynuację trendu jaki da się zauważyć w okolicznych inwestycjach – dla Property Designe mówi Piotr Zabłocki z RESE Architekci.

Przebudowany zostanie także tył budynku. Powstanie tam trzykondygnacyjna oficyna z garażami i mieszkaniami oraz brukowany parking i skwer.

Prace w Chorzowie Batorym zakończą się pod koniec przyszłego roku

Rewitalizację kamienicy nadzoruje firma GVL Estate, a generalnym wykonawcą jest rodzinna firma z Chorzowa, Solid Building.

- Cieszymy się, że mogliśmy w końcu rozpocząć prace nad naszą “Czarną Kamienicą”. Wierzymy, że projekt ten pociągnie za sobą kolejne, równie oryginalne w dzielnicy Batory i w niedalekiej przyszłości będziemy mogli oglądać nie tylko piękne elewacje ale również zagospodarowane dziedzińce - dodaje Wiktor Łaba, prezes GVL Estate.

Koniec prac przy ul. Batorego 10 planowany jest na ostatni kwartał przyszłego roku.

fot. Google Street View

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów Armii Krajowej 1908

Tak kiedyś wyglądała główna ulica w Chorzowie Batorym

Park Śląski Kanał Regatowy i Duży Staw

Kanał Regatowy w Parku Śląskim na starych zdjęciach

Olgierd Zaraś Prezes Zarządu TBS Twój dom sp z o o

Czy spółka TBS rozwiąże problemy mieszkaniowe rybniczan?

Słoneczna 5

Katowice: "Na Koszutce" - powstaje Nowoczesne Osiedle

Chorzów Villa Reden 5

Kolejne nagrody dla czarnego apartamentowca z Chorzowa

Inwestycja przy Katowickiej 72 w Chorzowie

W byłym banku powstają mieszkania

Ratusz Hajduki

Ratusz w Chorzowie Batorym ma nowy dach, ale co dalej?