Najbrzydsza kamienica w Chorzowie Batorym zostanie przebudowana

Kamienica

Ruszył remont opuszczonej i zaniedbanej kamienicy, która od lat szpeci wygląd jednej z głównych ulic Chorzowa Batorego – informuje portal Property Designe. Budynek stojący niedaleko Miejskiego Domu Kultury zyska zupełnie nowy wygląd.

Kamienica znajduje się przy ul. Stefana Batorego 10 i przez wielu określana jest jako najbrzydsza w tej dzielnicy. Budynek trudno nawet nazwać kamienicą - to niska zabudowa oraz brudna i zaniedbana elewacja. Wkrótce zostanie częściowo rozebrany i odbudowany, ale będzie wyglądać już zupełnie inaczej. Budynek zyska dodatkowe kondygnacje dopasowane do sąsiednich kamienic. Zdecydowanie podwyższony zostanie jego standard użytkowy i funkcjonalny.

Przy ul. Batorego 10 stanie „czarna kamienica”

- Budynek zyska zupełnie nową czarną, klinkierową i ponadczasową elewację frontową z elementami tynkowanymi, łączącą to co nowe z tym co zastane. A dodatkowo stanowi to pewną kontynuację trendu jaki da się zauważyć w okolicznych inwestycjach – dla Property Designe mówi Piotr Zabłocki z RESE Architekci.

Przebudowany zostanie także tył budynku. Powstanie tam trzykondygnacyjna oficyna z garażami i mieszkaniami oraz brukowany parking i skwer.

Prace w Chorzowie Batorym zakończą się pod koniec przyszłego roku

Rewitalizację kamienicy nadzoruje firma GVL Estate, a generalnym wykonawcą jest rodzinna firma z Chorzowa, Solid Building.

- Cieszymy się, że mogliśmy w końcu rozpocząć prace nad naszą “Czarną Kamienicą”. Wierzymy, że projekt ten pociągnie za sobą kolejne, równie oryginalne w dzielnicy Batory i w niedalekiej przyszłości będziemy mogli oglądać nie tylko piękne elewacje ale również zagospodarowane dziedzińce - dodaje Wiktor Łaba, prezes GVL Estate.

Koniec prac przy ul. Batorego 10 planowany jest na ostatni kwartał przyszłego roku.

fot. Google Street View

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Maciejkowice Osiedle Robotnicze

Wyremontowano osiedle robotnicze w Maciejkowicach

Vendo Park Chorzów otwarcie

Vendo Park Chorzów już otwarty! Zobaczcie zdjęcia

Vendo Park Chorzów

Vendo Park Chorzów prawie gotowy. Znamy datę otwarcia!

Drzwi klucze

Nabór wniosków w programie „Mieszkanie dla Młodych Rodzin”

Budowa McDonald'sa, Chorzów

Nowy McDonald's przy ulicy Nomiarki prawie gotowy

Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

Chorzów chce blisko 200 mln zł na nowy stadion Ruchu

Vendo Park Chozów Batory budowa

Vendo Park w Chorzowie Batorym coraz bliżej! Zobacz zdjęcia!