Najbardziej ruchliwe przejście dla pieszych w Chorzowie Batorym zostanie przebudowane

Przejście dla pieszych obok Vendo Parku i Lidla w Chorzowie Batorym zostanie przebudowane. Zaplanowano m.in. system aktywnego oświetlenia oraz azyle dla pieszych.

fot. Google
Chorzów Szpitalna

Rejon skrzyżowania ulic Batorego, Szpitalnej i 16 Lipca to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w Chorzowie Batorym. To część ciągu ulic łączących autostradę A4 z Drogową Trasą Średnicową, więc samochodów jest tam dużo. Przemieszcza się tam również wielu pieszych, zlokalizowane są tam bowiem trzy przystanki autobusowe, a tuż obok jest sklep sieci Lidl. Niedawno otwarto tam również Vendo Park, więc liczba pieszych znacznie wzrosła.

Latarnie z systemem aktywnego oświetlenia i detekcją pieszych

Duży ruch samochodów i pieszych wymaga poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu, więc Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie zaplanował przebudowę zlokalizowanego tam przejścia dla pieszych. Zostaną tam zamontowane cztery dodatkowe latarnie z systemem aktywnego oświetlenia z detekcją pieszych oraz lampami ostrzegawczymi na słupach. Wybudowane zostaną także dwa azyle dla pieszych – wysepki o wymiarach 2x2 m. „Pasy” na ul. Szpitalnej zostaną przesunięte o ok. 4 m w kierunku Ronda im. Gerarda Cieślika, co umożliwi zabudowę urządzeń uspokojenia ruchu. Poszerzone zostaną także chodniki w okolicy przejścia dla pieszych.

W przetargu wybrano firmę DROMEX z Bytomia, która przedstawiła najtańszą ofertę, opiewającą na nieco ponad 178 tys. zł. Umowę na przebudowę przejścia zawarto 14 grudnia 2021 r. Firma ma pięć miesięcy na wykonanie dokumentowej, a wszystkie prace – zgodnie z umową – powinny się zakończyć do 30 czerwca 2022 r.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon