Najbardziej rozświetlona kamienica na Śląsku jest w Chorzowie. Świąteczny klimat przy ul. Wolności

Miasta tworzą na swoich ulicach świąteczny klimat, ale mieszkańcy nie pozostają w tyle. Tak jest w Chorzowie, gdzie wspaniale udekorowali dziedziniec jednej z kamienic. Zobaczcie na zdjęciach jak wygląda to miejsce!

Ulica Wolności w Chorzowie rozświetlona jest świątecznymi ozdobami, ale przed oczami przechodniów kryje się prawdziwa bożonarodzeniowa perełka. Na wewnętrznym dziedzińcu kamienicy przy ul. Wolności 40a setkami ledowych lampek cieszą oczy renifery, drzewka, ozdoby w oknach czy świątecznie ozdobione pergole.

To wszystko dzieło mieszkańców wspólnoty mieszkaniowej, a ta inicjatywa wzbogaca świąteczny klimat w Chorzowie. W tym roku miasto wydało na bożonarodzeniowe ozdoby ponad 400 tys. zł Udekorowano nimi m.in.: rynek oraz chorzowskie place: Piastowski, Matejki, św. Jan i Mickiewicza. Świąteczne iluminacje są także na skwerach oraz ulicach: Kościuszki, Wolności, Dąbrowskiego, Truchana, Żołnierzy Września, Krzyżowa, Jagiellońska, Gałeczki, Armii Krajowej, Batorego, Bożogrobców i Główna. Kolorowe światełka i bombki zawieszono również na drzewach rosnących w Chorzowie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon