Nagroda dla naszej gwiazdy

Alona Szostak, utalentowana aktorka występująca w chorzowskim Teatrze Rozrywki nagrodzona cennym laurem. Artystka zdobyła tytuł Najlepszej Wokalistki Musicalowej w XIII edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury w Warszawie.

Alona2

Cenne nagrody wręczono w poniedziałek, 30 września, w Sali Wielkiej (Balowej) Zamku Królewskiego w Warszawie. Przypomnijmy,że konkurs ten ma na celu prezentowanie twórczości polskich teatrów muzycznych oraz polskich teatrów posiadających w repertuarze wydarzenia muzyczne. Jedna ze statuetek powędrowała do Alony Szostak, artystki związanej z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Aktorkę i śpiewaczkę w najbliższym czasie możemy zobaczyć w wyjątkowej kreacji Bony Sforzy, w którą wciela się w spektaklu „Stańczyk. Musical”.

Cztery inne nagrody

Z kolei cztery nagrody zgarnęli artyści współpracujący z bytomską sceną Opery Śląskiej, czyli: Michalina Drozdowska, solistka baletu Opery Śląskiej, która została najlepszą tancerką klasyczną, Martyna Kander odpowiedzialna za przygotowanie scenografii i kostiumów do baletu „Szeherezada/Medea” odebrała nagrodę za najlepszą scenografię, z kolei Stanislav Kuflyuk śpiewający w Operze Śląskiej m.in. partie Giorgio Germonta w „Traviacie” Giuseppe Verdiego w reż. Michała Znanieckiego (najbliższy spektakl 13 października) triumfował w kategorii najlepszy śpiewak, a Tadeusz Kozłowski, stale współpracujący z Operą Śląską, został doceniony za całokształt pracy artystycznej. Wszystkim laureatom gratulujemy!

fot. materiały prasowe Teatru Rozrywki

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon