Na Stadionie Śląskim w Chorzowie powstała… plaża!

Prawie 600 ton piasku, boisko do siatkówki i strefa relaksu – w najbliższy piątek, 17 lipca, na Stadionie Śląskim w Chorzowie rusza Silesia Beach!

Stadion plaza

Silesia Beach to projekt Stadionu Śląskiego, który powstał we współpracy z Tauron Polska Energia oraz Górnośląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów.

- Tauron Silesia Beach jest zlokalizowany na terenie legendarnego chorzowskiego obiektu. Lokalizacja na przedpolu wschodnim Stadionu Śląskiego, przy promenadzie Jerzego Ziętka, pozwoli Ci zapomnieć o miejskim gwarze! - czytamy w komunikacie Stadionu Śląskiego.

Plaża, boisko do siatkówki i strefa relaksu

Silesia Beach to 600 ton piaski na dwóch tysiącach metrów kwadratowych. Jest tam miejsce dla boiska do siatkówki plażowej, strefy relaksu z muzyką i strefy gastronomicznej z miejscem dla foodtrucków.

Plaża na Stadionie Śląskim będzie funkcjonować od 17 lipca do 30 sierpnia. W tygodniu z boiska do siatkówki plażowej będzie można korzystać w dni robocze od godz. 7.00 do 21.00, a w weekendy od 9.00 do 21.00. Strefa relaksacyjna będzie czynna przez cały tydzień od 10.00 do 22.30.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną ze strefy relaksu będzie mogło korzystać jednocześnie tylko 150 osób, a na boisku będzie mogło przebywać maksymalnie 8 osób. Goście plaży będą musieli dezynfekować ręce przy wejściu oraz zachować bezpieczną odległość od innych.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Akukuotwarcie5

Śpiewy, tańce i zabawa. Akuku w Rudzie Śląskiej zaprasza!

Zdjęcie Główne

Poznaj fascynujący świat Papugarni Carmen w Katowicach

Biała Małpa

Meksykańska kuchnia w samym sercu Katowic

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Największa wystawa zabawek w Polsce? Tylko w Muzeum Zabawek

Stadion Śląski kino samochodowe

Kino samochodowe na Stadionie Śląskim