Na Stadionie Śląskim rusza kino samochodowe

W najbliższy czwartek, 9 lipca, na Stadionie Śląskim w Chorzowie rusza Tauron Samochodowe Kino Studyjne. To wspólna inicjatywa Stadionu Śląskiego, Instytucji Filmowej Silesia Film i Festiwalu Transatlantyk.

Projektor

Seanse będą się odbywać w czwartki i piątki na parkingu P3 przed Stadionem Śląskim. Jak zapowiadają organizatorzy w samochodowym kinie wyświetlane będą najciekawsze, ambitne produkcje ostatnich lat i hity poprzedniej edycji festiwalu Transatlantyk.

Zaplanowano pokazy 6 filmów, podzielonych na dwa cykle tematyczne. Czwartkowe wieczory to „Szalone historie kina” i w tym cyklu zobaczymy: "Atak paniki" (reż. Paweł Maślona), "Monos - oddział małp" (reż. Alejandro Landes), "Gangster, glina i diabeł" (reż. Won-Tae Lee).

Piątki to cykl "Zbliżenia: siła kina" i następujące produkcje: "The Florida Project" (reż. Sean Baker), "Loveling" (reż. Gustavo Pizzi) oraz "Reedukacja Cameron Post" (reż. Desiree Akhavan).

To kolejne kino samochodowe w Chorzowie

To już kolejne kino samochodowe w naszym mieście. Pod koniec maja taki seans zorganizowano przed stadionem Ruchu Chorzów przy ul. Cichej w Chorzowie, a pokaz cieszył się dużą popularnością.

Kino samochodowe powstało w 1933 roku w Stanach Zjednoczonych, a rozkwit przeżywało od końca lat 40. Była to ulubiona rozrywka amerykańskich rodzin, a także miejsce romantycznych randek nastolatków. Kino samochodowe przeżyło kryzys z powodu narodzin i rozwoju telewizji oraz odtwarzaczy wideo.

żródło: PAP, fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów Port Poetycki

Port Poetycki w Chorzowie. Ponad 150 poetek i poetów

Chorzów muzeum

MIASTO OGNIA I BLASKU. Noc Muzeów w Chorzowie

Teatr Rozrywki Koty Plakat

Wybrano plakat do musicalu „Koty” w Teatrze Rozrywki

Henryk Mercik

„Pamięć o historii hutnictwa była tu od zawsze”

Winyl Band

Chorzowska podróż w czasie

Helaine vis

Odmrażanie koncertów. W Chorzowie zagra Helaine...

Muzeumhutnictwa

Byli hutnicy z Chorzowa zostaną bohaterami...