Na Stadionie Śląskim będzie jak na Cichej. Niebieski akcent na meczu Biało-Czerwonych

To będzie najważniejsze spotkanie reprezentacji w tym roku. Polska zagra ze Szwecją o awans na mundial w Katarze. Mecz Biało-Czerwonych na Stadionie Śląskim będzie miał Niebieski akcent – spikerem będzie Kuba Kurzela z Ruchu Chorzów.

fot. Ruch Chorzów
Kuba Kurzela

Głos Kuby Kurzeli znany jest wszystkim, którzy bywają na stadionie przy Cichej 6. Od lat jest on spikerem na meczach Ruchu Chorzów. Doceniany jest także w Polskim Związku Piłki Nożnej i zapraszany do prowadzenia meczów reprezentacji.

"Ten mecz będzie najwyższy rangą"

W tej roli debiutował cztery lata temu i pracował zarówno na Stadionie Śląskim w Chorzowie, jak i na PGE Narodowym w Warszawie. Dziś (29 marca 2022 r.) jest przed najważniejsze spotkanie w spikerskiej karierze.

- Każda możliwość pracy spikerskiej na Stadionie Śląskim jest dla mnie – Ślązaka z dziada pradziada – niesamowitą frajdą. A już praca przy reprezentacji to wielkie wyróżnienie, dlatego gdy dostałem tę propozycję, bardzo się ucieszyłem, tym bardziej, że w ciągu tej dziesięcioletniej przygody ze spikerką, ten mecz będzie najwyższy rangą – mówi Kuba Kurzela cytowany na stronie Ruchu Chorzów.

Kuba Kurzela przypomina, że prowadził spotkania na mistrzostwach świata U20, mistrzostwach Europy U21, mecze Ligi Narodów, ale – jak dodaje - baraż ze Szwecją budzi u niego największe emocje. - To jeden mecz, który zadecyduje, czy biało-czerwoni zagrają na mundialu. Tu jest wóz, albo przewóz. Spotkania takiej rangi jeszcze nie miałem okazji prowadzić. Jest trochę stresu, ale i wielka frajda. Praca z mikrofonem na Stadionie Śląskim przy takiej publice to niesamowita radość – podkreśla Kurzela.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim

Bieg Wiosenny 2022. Znamy przebieg trasy

Aktywny Śląski

Aktywny Śląski, bezpłatne zajęcia sportowe w Kotle Czarownic

Silesia marathon

Ruszyły zapisy na Silesia Marathon 2022

Stadion Śląski

Sportowe zmagania seniorów na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Anita Włodarczyk Stadion Śląski

Złote medale Anity Włodarczyk na Stadionie Śląskim

Memoriał Janusza Kusocińskiego

Gwiazdy na 67. ORLEN Memoriale Janusza Kusocińskiego

Stadion slaski silesia21

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy na Stadionie Śląskim