Na Śląskim sztafety powalczą o igrzyska olimpijskie

W 2021 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędą się mistrzostwa świata sztafet. Impreza nabrała wielkiej rangi, bo stawką będzie kwalifikacja na igrzyska olimpijskie.

Swiety Justyna Kielbasinka Anna Stadion Slaski 011

Pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami światowy sport. Sytuacja była na tyle poważna, że nawet odwołano piłkarskie mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie w Tokio. Przez wiele tygodni na całym świecie nie odbywały się imprezy sportowe, a do dziś nie wróciły zawody międzynarodowe.

Kiedy wszystko wróci do normy, grafik będzie bardzo napięty. Wiele będzie się działo także na Stadionie Śląskim, który powoli wypełnia swój sportowy harmonogram. Niedawno informowaliśmy, że 20 czerwca odbędzie się tam lekkoatletyczny mityng "Królowa sportu wraca na Stadion Śląski".

"Kocioł Czarownic" z kolei pozyskał kolejną imprezę. Znacznie bardziej prestiżową. W przyszłym roku na chorzowskim stadionie odbędą się mistrzostwa świata sztafet. Można spodziewać się startu gwiazd, bo stawka będzie bardzo wysoka.

Biegacze będą rywalizować o kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio. Kibice zobaczą zmagania sztafet 4 x 100 i 4 x 400. Jeżeli nic się nagle nie zmieni, to mistrzostwa świata odbędą się 1 i 2 maja 2021 roku.

fot. Materiały prasowe/Stadion Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Maciej Sadlok

Maciej Sadlok wraca do Ruchu Chorzów

Chorzowska Dycha

Chorzowska Dycha 2022. Trasa biegu

Jakub Malec Seweryn Siemianowski

Kolejne wzmocnienie w Ruchu Chorzów

Saturn Fitness

Sauna – najlepsze wsparcie dla odporności

Ruch Chorzów Łukasz Janoszka

Pomocnik Ruchu Chorzów kontuzjowany. Czy zagra w sobotę?

Stadion Ruchu Chorzów

Znamy dokładny termin inauguracji sezonu przy Cichej

Karolina Kiszel medalistka IFBB w kategorii bikini fitness Zrobiłam testy na COVID 19 pojechałam na Litwę i zostałam wicemistrzynią Litwy

Karolina Kiszel, mistrzyni bikini fitness