Na Śląskim sztafety powalczą o igrzyska olimpijskie

W 2021 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędą się mistrzostwa świata sztafet. Impreza nabrała wielkiej rangi, bo stawką będzie kwalifikacja na igrzyska olimpijskie.

Swiety Justyna Kielbasinka Anna Stadion Slaski 011

Pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami światowy sport. Sytuacja była na tyle poważna, że nawet odwołano piłkarskie mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie w Tokio. Przez wiele tygodni na całym świecie nie odbywały się imprezy sportowe, a do dziś nie wróciły zawody międzynarodowe.

Kiedy wszystko wróci do normy, grafik będzie bardzo napięty. Wiele będzie się działo także na Stadionie Śląskim, który powoli wypełnia swój sportowy harmonogram. Niedawno informowaliśmy, że 20 czerwca odbędzie się tam lekkoatletyczny mityng "Królowa sportu wraca na Stadion Śląski".

"Kocioł Czarownic" z kolei pozyskał kolejną imprezę. Znacznie bardziej prestiżową. W przyszłym roku na chorzowskim stadionie odbędą się mistrzostwa świata sztafet. Można spodziewać się startu gwiazd, bo stawka będzie bardzo wysoka.

Biegacze będą rywalizować o kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio. Kibice zobaczą zmagania sztafet 4 x 100 i 4 x 400. Jeżeli nic się nagle nie zmieni, to mistrzostwa świata odbędą się 1 i 2 maja 2021 roku.

fot. Materiały prasowe/Stadion Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch chorzow foto

Ruch Chorzów vs GKS Katowice – zapowiedź meczu na szczycie

Ruch Chorzów wygrał z Chrobrym Głogów

Pierwsze zwycięstwo. Ruch Chorzów pokonał Chrobrego Głogów

Ruch Chorzów Hutnik Kraków

Baraże na Cichej

Bieg wiosenny

Bieg Wiosenny 2022 ze wspólnym startem

Chiliński Siemianowski

Transfer po raz trzeci. Nastoletni napastnik w Ruchu

Chorzowskie piwo Ruchu Chorzów

Nawarzyli sobie piwa. Ruch Chorzów zarabia na Chorzowskim!

Koszykówka

Silesia Basket na Stadionie Śląskim