Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki do włosów?

Suszarka do włosów to jedno z tych urządzeń, które znajduje się niemal w każdym domu. Niektóre osoby korzystają z niego okazjonalnie, dla innych jednak sprzęt ten jest jednym z podstawowych akcesoriów wykorzystywanych nie tylko do suszenia, ale również stylizacji włosów. Po urządzenia te chętnie sięgają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Obecnie oferta suszarek do włosów jest niezwykle zróżnicowana, dzięki czemu każdy, niezależnie od tego, jakim budżetem dysponuje, znajdzie model dostosowany do swoich oczekiwań. Na co jednak warto zwrócić uwagę przy wyborze suszarki do włosów? Podpowiadamy.

na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-suszarki-do-wlosow

Rodzaj suszarki do włosów

Kupując suszarkę do włosów, powinniśmy zastanowić się, w jakich sytuacjach najczęściej będziemy z niej korzystali. Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości urządzeniu wyposażonym w szereg zaawansowanych funkcji, z którego będziemy na przykład korzystali każdego dnia, wówczas możemy postawić na profesjonalny model. Z kolei jeżeli mamy krótkie lub niewymagające kosmyki, a dodatkowo z suszarki do włosów nie korzystamy każdego dnia, wówczas w takim przypadku z powodzeniem sprawdzi się standardowy model przeznaczony dla mniej zaawansowanych użytkowników.

Bardzo często poszukujemy również suszarek, które będziemy mogli wykorzystywać w trakcie wakacji lub innych wyjazdów. W takim przypadku najlepiej postawić na model turystyczny. Wyróżnia się on zazwyczaj kompaktowymi rozmiarami i niewielką wagą, dzięki czemu mieści się w każdej walizce. Jego moc i dodatkowe funkcje jednak nie są zazwyczaj tak zaawansowane jak w przypadku modeli domowych lub profesjonalnych.

Moc oraz regulacja nawiewów i temperatury w suszarce do włosów

Kiedy już zdecydujemy, jaki rodzaj suszarki będzie dla nas odpowiedni, wówczas wybierając konkretny model, powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc, a także regulację nawiewu czy temperatury. W przypadku gęstych i długich włosów lepiej sprawdzą się urządzenia o wyższej mocy – około 2000 W. Mniejsze modele, na przykład suszarki turystyczne z kolei zazwyczaj wyróżniają się mocą około 1500 W. Im większa moc suszarki, tym szybciej wysuszymy włosy. Ważną funkcją jest również regulacja temperatury i prędkości działania urządzenia. Umożliwia nam ona dopasowanie temperatury, a także prędkości nawiewu do naszych potrzeb.

Jonizacja i zimny nawiew w suszarce do włosów

Wybierając suszarkę, zwróćmy uwagę również na to czy wyposażona jest w zimny nawiew, ponieważ suszenie włosów za pomocą chłodnego, a nie gorącego powietrza, pozwala je lepiej ułożyć. Dodatkowo stają się one wówczas gładkie. Zimny nawiew jednak obecnie dostępny jest niemal we wszystkich typach suszarek. Nieco inaczej sytuacja wygląda z jonizacją.

Ze względu na to, że podczas suszenia często zmagamy się z problemem elektryzowania się włosów, dobrze jeżeli sprzęt taki wyposażony jest w jonizację. Jest to system, który uwalnia ujemne ładunki neutralizujące dodatnie jony, dzięki czemu kosmyki stają się gładsze i się nie elektryzują. Kupując suszarkę do włosów, warto zwrócić uwagę również na jej dodatkowe funkcje, a także wyposażenie takie jak na przykład koncentrator powietrza czy dyfuzor. Elementy te mogą być bardzo przydatne, zwłaszcza podczas układania długich lub kręconych włosów.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon