Muzyka dawna zabrzmi w Chorzowie

Vivaldi, Bach czy Beethoven – w Chorzowie będzie można wysłuchać trzech koncertów muzyki dawnej. W niedzielę, 4 października, rusza ANNUM festival.

Skrzypce

Temat przewodni festiwalu to powroty. Jak zapewniają organizatorzy będzie to jedyne takie wydarzenie w skali kraju i podróż z muzyką dawną w najlepszym wydaniu.

- ANNUM festival to wyjątkowa okazja do powrotu obcowania ze sztuką, dając szansę na dialog twórczy, dialog między środowiskami i pokoleniami, dialog z prawdziwą muzyką wykonywaną wyłącznie na żywo! - czytamy w opisie wydarzenia.

Pierwszy koncert festiwalu obędzie się w niedzielę, 4 października, o godz. 11.00 w kościele ewangelicko-augsburskim przy ul. Dąbrowskiego 22 w Chorzowie. Będzie to „La Solitudine”, a w programie Vivaldi, Haendel i Marcello. Wystąpią Jakub Burzyński (kontratenor) i Marco Vitale (pozytyw).

W niedzielę, 15 listopada, o godz. 11.00 organizatorzy zapraszają do chorzowskiego kościoła ewangelicko-augsburskiego na koncert „Da Camera”. W programie Bach, Schmelzer, Haendel i inni, a wystąpią Laura Vadjon (skrzypce) i Pavao Mašić (pozytyw).

Ostatni koncert ANNUM festivalu odbędzie się 15 grudnia w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59. Będzie to „Das Lied”, a w programie utwory Beethovena, z okazji 250. rocznicy urodzin kompozytora. Wystąpią Dawid Biwo (bas) i Katarzyna Drogosz (pianoforte).

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Zygmunt Magiera, a wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy. Poza Chorzowem będą się one odbywać także w Tarnowskich Górach.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Muzeum Hutnictwa

Muzeum Hutnictwa na Szlaku Zabytków Techniki

Roman Kostrzewski czy Roumald Lipko

Roman Kostrzewski ma swój pomnik. Dlaczego nas to nie cieszy

Chorzów Dni Miasta

Dni Chorzowa 2022. Pełny program wydarzeń

Teatr Rozrywki konkurs na plakat

„Koty” po raz pierwszy w Teatrze Rozrywki. Konkurs na plakat

Parkowy Wrzesień z Kulturą

Wraca Parkowy Wrzesień z Kulturą! Co zaplanowano?

Sdk

Powitanie lata w SDK

Zakonnica

Początek sezonu w chorzowskim Teatrze Rozrywki....