Muzyka dawna zabrzmi w Chorzowie

Vivaldi, Bach czy Beethoven – w Chorzowie będzie można wysłuchać trzech koncertów muzyki dawnej. W niedzielę, 4 października, rusza ANNUM festival.

Skrzypce

Temat przewodni festiwalu to powroty. Jak zapewniają organizatorzy będzie to jedyne takie wydarzenie w skali kraju i podróż z muzyką dawną w najlepszym wydaniu.

- ANNUM festival to wyjątkowa okazja do powrotu obcowania ze sztuką, dając szansę na dialog twórczy, dialog między środowiskami i pokoleniami, dialog z prawdziwą muzyką wykonywaną wyłącznie na żywo! - czytamy w opisie wydarzenia.

Pierwszy koncert festiwalu obędzie się w niedzielę, 4 października, o godz. 11.00 w kościele ewangelicko-augsburskim przy ul. Dąbrowskiego 22 w Chorzowie. Będzie to „La Solitudine”, a w programie Vivaldi, Haendel i Marcello. Wystąpią Jakub Burzyński (kontratenor) i Marco Vitale (pozytyw).

W niedzielę, 15 listopada, o godz. 11.00 organizatorzy zapraszają do chorzowskiego kościoła ewangelicko-augsburskiego na koncert „Da Camera”. W programie Bach, Schmelzer, Haendel i inni, a wystąpią Laura Vadjon (skrzypce) i Pavao Mašić (pozytyw).

Ostatni koncert ANNUM festivalu odbędzie się 15 grudnia w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59. Będzie to „Das Lied”, a w programie utwory Beethovena, z okazji 250. rocznicy urodzin kompozytora. Wystąpią Dawid Biwo (bas) i Katarzyna Drogosz (pianoforte).

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Zygmunt Magiera, a wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy. Poza Chorzowem będą się one odbywać także w Tarnowskich Górach.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon