Muzeum w Chorzowie czynne także w weekendy

Od tego tygodnia Muzeum w Chorzowie będzie czynne także w weekendy. To efekt prośby mieszkańców, którzy chcieli wydłużenia czasu pracy placówki.

Muzeum chorzow

Do tej pory wystawy w chorzowskim muzeum były otwarte dla zwiedzających od wtorku do piątku w godzinach 11.30 – 14.00. Z interpelacją w sprawie wydłużenia czasu pracy placówki, w imieniu mieszkańców miasta, wystąpił radny PiS Sebastian Matyjaszczyk.

- Mieszkańcy Chorzowa zgłaszają problem z godzinami otwarcia naszego chorzowskiego Muzeum. Godziny otwarcia są w godzinach pracy większości mieszkańców od poniedziałku do piątku. Pytają czy nie można by wydłużyć czasu pracy placówki o czas sobotni – napisał radny Matyjaszczyk.

Okazało się, że ze zmianą godzin pracy chorzowskiego muzeum nie było żadnego problemu i teraz każdy będzie mógł swobodnie zwiedzać wystawy nawet w weekendy.

- Z dniem 29 czerwca 2020 r. wystawy Muzeum w Chorzowie będą otwarte dla zwiedzających we wtorki, czwartki i piątki od godz. 10.00 do 15.00, w środy od godz. 10.00 do 17.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 11.0 do 16.00 – informuje Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa.

W muzeum można m.in. zwiedzać wystawę "100-lecie Ruchu Chorzów"

Muzeum w Chorzowie otwarto w 1935 r. jako… Muzeum Ziemi Bytomskiej. Placówka mieściła się przy ul. Dąbrowskiego 53. Od 1950 r. funkcjonuje pod obecną nazwą i ma siedzibę przy ul. Powstańców 25. W muzeum znajdują się działy: historii, numizmatyki i medalierstwa (placówka ma jedną z najcenniejszych w Polsce kolekcji numizmatycznych i medalierskich liczącą 25 tys. eksponatów), sztuki, etnografii, edukacyjno-promocyjny, wydawnictwo oraz biblioteka. Od 2006 r. w muzeum jest stała wystawa „Z dziejów pieniądza. Polska – Śląsk”. Obecnie można zwiedzać także wystawę czasową „100-lecie Ruchu Chorzów”, na której nalazło się wiele ciekawych eksponatów, m.in. spis pierwszego zarządu klubu z kwietnia 1920 r., puchar króla Maroka Muhammada V czy pamiątki po zawodnikach.

fot. Muzeum w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Clouds Fest

Zgarnij darmowe wejściówki na Clouds Fest w Chorzowie

Gitara

Gitarowa Rekordowa Rozgrzewka na chorzowskim rynku

Szelerka. Siemianowice („Perła w koronie”)

Śląskie miasta w filmach Kazimierza Kutza (GALERIA)

Chorzów nagrody w dziedzinie kultury

Po raz kolejny wręczono statuetki „Chłopca z łabędziem”

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Maszyny z wystawy stałej.

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie poszukuje byłych hutników

Chto

Chorzowski Teatr Ogrodowy przeniósł się do...

Taniec rozrywka

Zatańcz razem z chorzowskim Teatrem Rozrywki…...