Można pośpiewać w chorzowskim skansenie

Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie zaprasza we wrześniu na warsztaty śpiewacze dla dorosłych i młodzieży oraz warsztaty międzypokoleniowe dla dzieci z rodzicami lub dziadkami.

Warsztaty

Skansen zaprasza na warsztaty śpiewacze dla młodzieży i dorosłych...

Warsztaty śpiewacze dla dorosłych i młodzieży to cykl 10 spotkań, które będą się odbywały w chorzowskim skansenie.

- Będziemy się uczyć technik tradycyjnego śpiewu ludowego zaczynając od podstaw, czyli... od metod wydobywania głosu. Dowiemy się również m.in. jak wykonywano pieśni ze względu na ich rodzaj i pochodzenia, a także o tym, czego nie da się zapisać nutami – informuje skansen.

Zajęcia zostały zaplanowane na czwartki i niedziele (z jednym wyjątkiem) w godzinach 17.00 – 19.00. Daty spotkań: 3, 6, 10, 13, 17, 19, 24, 27 września oraz 1 i 4 października. Warsztaty poprowadzi Iwona Wylęgała – etnolożka specjalizująca się w popularyzacji śpiewu ludowego. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 100 zł za cały cykl warsztatów.

...oraz warsztaty międzypokoleniowe dla dzieci z rodzicami lub dziadkami

Warsztaty międzypokoleniowe zaplanowano na na trzy wrześniowe niedziele i jedną sobotę (6, 13, 19 i 27) i będą się odbywały w godzinach 15.00 –16.00. Koszt uczestnictwa w jednym spotkaniu to 10 zł za osobę.

- Kolejne spotkania nie są cyklem (nie będą ze sobą powiązane), dlatego też można uczestniczyć tylko w wybranych zajęciach – tłumaczy skansen.

Zapisy przyjmuje Dział Edukacji i Popularyzacji chorzowskiego skansenu, pod numerem telefonu 32 241 07 18 w. 204.

fot. Górnośląski Park Etnograficzny

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon