Monsters of Rock – 30 lat później

Blisko 30 lat temu na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się wyjątkowy koncert, który wielu fanów ciężkiego grania wspomina do dziś. 13 sierpnia 1991 roku do Kotła Czarownic zawitał „Monsters of Rock”, a na scenie wystąpiły zespoły: AC/DC, Metallica oraz Queensrÿche.

Monstres of Rock

To był koncert jakiego wcześniej w Polsce nie było i prawdziwe pokoleniowe przeżycie. Trzydzieści lat temu na Stadionie Śląskim odbyło się wielkie muzyczne widowisko, czyli „Monsters of Rock”. Wtedy po raz pierwszy do naszego kraju zawitała legenda ciężkiego grania, czyli australijska grupa AC/DC. Razem z nimi wystąpiła, będąca u szczytu formy, Metallica oraz mniej znany Queensrÿche.

Powtórka „Monsters of Rock” w chorzowskiej Leśniczówce

W okrągłą rocznicę tego muzycznego wydarzenia, 13 sierpnia 2021 r., w chorzowskiej Leśniczówce zostanie odtworzony ten koncert. Na scenie wystąpi zespół 4 Szmery z dokładną set listą AC/DC z 13 sierpnia 1991 r., AlcoholicA, która odtworzy koncert zespołu Metallica oraz gość specjalny, który zagra utwory Queensrÿche. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon