Mistrzostwa Polski i Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we wspinaczce sportowej w Skarpie Bytom

Już w najbliższy weekend (16-18 czerwca) w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM odbędą się wspinaczkowe Mistrzostwa Polski oraz Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najlepsi młodzi zawodnicy z całego kraju wystartują w trzech konkurencjach. Wstęp na widownię będzie bezpłatny, a dodatkową atrakcją będzie festyn rodzinny “Bajtel na Skarpie”.

Mistrzostwa Polski i Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we wspinaczce sportowej w Skarpie Bytom
Zawody organizuje Polski Związek Alpinizmu, Śląska Federacja Sportu oraz SKARPA BYTOM. – To kolejny raz, gdy w Skarpie możemy przyjąć młodych pasjonatów wspinaczki. Cieszymy się, że mamy okazję być gospodarzami Mistrzostw Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – mówi Dobromir Bujak, prezes Klubu Sportowego SKARPA BYTOM.

Trzy kategorie wiekowe w trzech dyscyplinach

Dzięki rozbudowanej infrastrukturze Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM, możliwe jest zorganizowanie zawodów we wszystkich dyscyplinach wspinaczkowych. Mistrzostwa oraz Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozpoczną się w piątek, 16 czerwca o godz. 9:00, a zakończą w niedzielę wieczorem, 18 czerwca. W zawodach wystartują uczestnicy z trzech kategorii wiekowych: Młodzików, Juniorów Młodszych oraz Juniorów. Uczestnicy będą rywalizować w trzech konkurencjach: boulderingu, wspinaczce na trudność oraz wspinaczce na czas. Partnerami zawodów jest Śląskie 2023 XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Województwo Śląskie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wydarzenie jest dofinansowane przez Miasto Bytom. Partnerami PZA jest Wild Country i Bezpieczny Powrót.

Wstęp wolny dla kibiców

Od piątku do niedzieli część obiektu będzie wyłączona z użytku, ale SKARPA BYTOM zaprasza wszystkich do kibicowania. – To duże wydarzenie, dzięki któremu możemy promować to, jak wspaniałym sportem jest wspinaczka. Zachęcamy wszystkich do dopingowania naszych zawodników. Zapraszamy już od piątku od godz. 9:00. Dodatkowo, w sobotę odbędzie się u nas rodzinny festyn. To okazja do spędzenia czasu w gronie najbliższych i rzucenia okiem na zmagania wspinaczy – mówi Miłosz Bujak, koordynator zawodów.

Festyn rodzinny: BAJTEL NA SKARPIE

Oprócz sportowych emocji, w sobotę SKARPA BYTOM zapewni również atrakcje dla najmłodszych. W godz. 11:00-18:00 w obiekcie odbędzie się festyn rodzinny. Poza grillem i stoiska z watą cukrową, dla dzieci przygotowano szereg niespodzianek: m.in. malowanie twarzy, dmuchany zamek i zjeżdżalnie, zabawy z animatorem i konkursy z nagrodami. W SKARPIE BYTOM pojawi się również maskotka Myszki Mickey, z którą będzie można sobie zrobić zdjęcie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon