Mistrzostwa Europy na Stadionie Śląskim. Obrona tytułu i informacje dla kibiców

W sobotę, 29 maja 2021 r., na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozpoczynają się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021. Polacy w Kotle Czarownic będą bronić złotego medalu.

Stadion slaski silesia21

W najbliższy weekend, 29 i 30 maja 2021 r., na Stadionie Śląskim gościć będą lekkoatletyczne zespoły z: Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Portugalii, Hiszpanii oraz Polski. Z udziału w zawodach wycofała się Ukraina, bo podczas zgrupowania zespołu potwierdzono dwa przypadki COVID-19.

Biało-czerwoni będą bronić złotego medalu

Polacy są aktualnym mistrzem Europy w Lekkoatletyce i w Chorzowie będą bronić tytułu. Zespół biało-czerwonych wystąpi w silnym składzie, to m.in.: Michał Haratyk - mistrz Europy w pchnięciu kulą, Malwina Kopron - brązowa medalistka mistrzostw świata w rzucie młotem, Paweł Fajdek - złoty medalista mistrzostw świata w rzucie młotem oraz Piotr Lisek wicemistrz świata w skoku o tyczce.

W Kotle Czarownic będzie można podziwiać także gwiazdy zza granicy. Wśród nich będzie złoty medalista mistrzostw świata w rzucie oszczepem – Niemiec, Johannes Vetter, który wygrał w swojej konkurencji również podczas ubiegłorocznej edycji Memoriału Kamili Skolimowskiej. W trójskoku o medal zawalczy Portugalczyk, Pedro Pablo Pichardo, który wywalczył złoto podczas Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu w 2021 r., a w skoku wzwyż wielokrotnego złotego medalistę Włocha, Gianmarco Tamberi.

- Wierzę, że Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce przejdą do historii nie tylko ze względu na doskonałe wyniki sportowców, ale również jako profesjonalnie zorganizowane wydarzenie. Ten obiekt zasługuje na to, by gościć najbardziej renomowane imprezy lekkoatletyczne świata - mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Sportowcy zaprezentują się w następujących konkurencjach: rzut młotem, rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok o tyczce, skok wzwyż, skok w dal, trójskok, bieg na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m, bieg przez płotki na 100 m, 110 m, 400 m, bieg z przeszkodami na 3000 m oraz sztafety 4x100 m i 4x400 m.

Wstęp na mistrzostwa na Stadionie Śląskim będzie darmowy!

Zawodu na Stadionie Śląskim kibice będą mogli w końcu śledzić na żywo. Wstęp jest darmowy i będzie mogło z niego skorzystać 7 600 widzów. Wejście na arenę będzie możliwe bramami nr 2, 3 oraz 5. W sobotę, 29 maja, od godziny 14.00, a w niedzielę, 30 maja, od godziny 11.30.

Pełną transmisję z wydarzenia będzie można zobaczyć również na antenie telewizji TVP Sport, 29 maja w godzinach 15.30 - 19.15 oraz 30 maja w godzinach 13.00 - 16.25.

- Dołożyliśmy wszelkich starań, by przygotować te mistrzostwa na międzynarodowym poziomie. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i zostaniemy dobrze ocenieni. Jestem przekonany, że zawodnicy zagwarantują nam maksymalny poziom sportowych wrażeń - podkreśla Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021.

Informator dla kibiców wybierający się na zawody na Stadionie Śląskim

O której godzinie przyjść na stadion?

Bramy dla widzów zostaną otwarte w sobotę 29 maja 2021 r. o godz. 14.00, w niedzielę 30 maja 2021 r. o godz. 11.30. W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi i przewidywanym dłuższym oczekiwaniem na wejście na imprezę, organizator rekomenduje przybycie na stadion najwcześniej, jak to możliwe. W chwili zapełnienia przewidzianej przepisami liczby miejsc siedzących dla publiczności nie będzie możliwości wejścia na Stadion Śląski.

Jak dotrzeć na Stadion Śląski komunikacją miejską?

Na Stadion Śląski można dotrzeć bez problemu korzystając z licznych środków publicznego transportu zbiorowego. Linie tramwajowe: 6, 11, 19, 23 Linie autobusowe: 6, 23, 830, 840 oraz M3.

Przystanki znajdujące się w pobliżu to: „Chorzów Stadion Śląski” „Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia” „Park Śląski Wejście Główne” „Chorzów AKS”. W dniach zawodów linie tramwajowe nr 11 i 19 będą miały zwiększoną pojemność taboru, a po zakończonej imprezie uruchomione będą dodatkowe kursy.

Gdzie zaparkować samochodem w pobliżu Stadionu Śląskiego?

W rejonie Parku Śląskiego brakuje miejsc parkingowych, a zwiększony ruch samochodowy może spowodować korki, więc organizatorzy zawodów sugerują skorzystanie z transportu publicznego, który będzie w tych dniach kursował z większą częstotliwością. Jeżeli jednak ktoś zdecyduje się na przyjazd samochodem, to zalecane jest parkowanie jak najdalej od terenu imprezy.

W dniach 29-30 maja, w związku z imprezą na Stadionie Śląskim, zostanie zamknięty dla gości Parku Śląskiego wjazd od ulicy Parkowej. Dostępne będą wjazdy od ulicy Chorzowskiej oraz od ulicy Złotej. Opłaty w tych dniach będą pobierane zgodnie z regulaminem stref parkingowych na terenie parku. W przypadku wjazdu od ulicy Chorzowskiej organizatorzy proszą o stosowanie się do zaleceń służby ochrony, która będzie kierować samochody na wolne miejsca parkingowe.

fot. silesia21.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon