Mistrz olimpijski w chodzie uczył bezpiecznego przejścia przez jezdnię

W Tokio Dawid Tomala zaskoczył wszystkich, zdobywają złoty medal olimpijski w chodzie na 50 km. Z kolei w Chorzowie zaskoczył uczniów, gdy pojawił się na rozpoczęciu roku szkolnego i pokazał najmłodszym, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

Dawid Tomal uczy bezpiecznego przejścia przez jezdnię

Koniec wakacji oznacza powrót uczniów do szkół, a wokół nich zwiększone natężenie ruchu. Dlatego śląscy policjanci po raz kolejny zainaugurowali akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym roku mundurowi mają wyjątkowe wsparcie ze strony Dawida Tomali, pochodzącego z Bojszów mistrza olimpijskiego z Tokio w chodzie na 50 km.

Złoty medalista, wraz z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i mundurowi z Chorzowa, pojawił się 1 września 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Sportowymi imienia Janusza Kusocińskiego przy ulicy Józefa Ryszki 55 w Chorzowie. Policjanci przedstawili tam m.in. zasady bezpieczeństwa związane z korzystaniem dróg przez dzieci.

Dawid Tomala uczył bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię

Po teorii przyszedł czas na praktykę. Uczniowie pierwszych klas chorzowskiej podstawówki wraz z mundurowymi i Dawidem Tomalą przeszli w rejon przejścia dla pieszych obok szkoły. Tam wspólnie z mistrzem olimpijskim przeszli przez jezdnię zgodnie z najważniejszą zasadą: “popatrz w lewo, popatrz w prawo i ponownie w lewo”.

Podczas spotkania śląscy policjanci podsumowali również bezpieczeństwo na drogach województwa śląskiego kończących się tegorocznych letnich wakacji. Bezpieczeństwo najmłodszych to rzecz priorytetowa, o czym świadczyć może bardzo liczna grupa przedstawicieli mediów biorących udział w spotkaniu.

Policjanci apelują i przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z korzystaniem z dróg przez dzieci.

Rodzicu, opiekunie:

  • dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład;
  • zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących pojazdami
  • ucz i przypominaj zasady prawidłowego poruszania się po drodze

Kierowco:

  • w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami;
  • wysadzaj dziecko z samochodu od strony chodnika lub pobocza
  • zachowaj ostrożność w pobliżu szkół i placówek oświatowych, a szczególnie przed przejściem dla pieszych

Nauczycielu:

  • pokaż dzieciom bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego
  • ucz dzieci świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon