Miłość od pierwszego wejrzenia? Chorzowskie schronisko organizuje dni otwarte

Co weekend można przyjść do chorzowskiego schroniska i zabrać psa na spacer. Co należy wiedzieć o dniach otwartych? Spytaliśmy Alicję Banik- pracownicę Chorzowskiego schroniska o szczegóły związane z akcją.

Pies negro

Dni otwarte są organizowane w każdy weekend od godziny 10:00 do godziny 14:00, jednak kiedy pada deszcz, to ze względu na zdrowie psów, pracownicy nie wydają ich przybywającym gościom. Ważne jest także to, aby pamiętać, że aby osoba niepełnoletnia mogła wziąć podopiecznego schroniska na spacer, to musi przyjść z kimś dorosłym.Na razie chorzowska instytucja prosi, aby w weekendy nie przychodzić z małymi dziećmi. Tłumaczy to tym, że chwilowo nie posiadają odpowiednich do tego celu piesków.

Od pierwszego...

Pani Alicja opowiada, że zdarzały się zarówno miłości od pierwszego wejrzenia, jak i te poprzedzone powoli kiełkującą przyjaźnią. Czasem zdarzało się, że ktoś po pierwszym spacerze zakochiwał się w zwierzęciu. Bywało też tak, że potrzeba było wielu spacerów, aby pupil ostatecznie znalazł się w nowym i ciepłym mieszkaniu z osobą, którą już wcześniej poznał na przechadzkach. W opinii pracownicy, psy zupełnie inaczej zachowują się na przechadzkach w porównaniu do pobytu w kojcach - są wtedy mniej zestresowane, a przez to bardziej radosne i spokojne.

Na fanpejdżu schroniska znajdziemy zdjęcia psów i kotów czekających na nowego właściciela. My postanowiliśmy zamieścić zdjęcie uwielbianego przez pracowników i wolontariuszy „Negra”. Na swojej stronie instytucja pisze, że dla zwierzęcia najlepszym prezentem jest adopcja - nie ma to jak dobry i kochający opiekun, który podaruje bezpieczny dom na zawsze. Jeśli jednak nie możemy wziąć psa lub kota do domu lub na weekendowy spacer, to pamiętajmy, że istnieją także inne formy pomocy schronisku.

Jakość, nie ilość

Pracownicy proszą o mokrą karmę dla dorosłych kotów oraz małych kociąt, żwirek, karmę Gastro Intensial dla psów (suchą i mokrą), a także smycze i obroże. Jeśli ktoś jednak woli przelać pieniądze, to zostaną one wykorzystane na leczenie chorych i rannych zwierząt, które trafiają do schroniska. Dary materialne można przynieść do siedziby instytucji, która mieści się przy ulicy Opolskiej 36. Jednocześnie pracownicy piszą, że ze względu na zdrowie zwierząt wolą, aby przynieść mniej karmy dobrej jakości, niż gdyby przynieść sporo pożywienia słabej klasy.

więcej szczegółów na www.chorzow.schronisko.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dziecko

Jakie imiona nadawano w Chorzowie w 2021 roku?

Muzeum Powstań Śląskich Zdjęcie Główne

Do Muzeum Powstań Śląskich na lekcje, warsztaty i urodziny!

Słoneczniki

Prognoza pogody na weekend 13-15 sierpnia 2021

Szoti bistro gruzinskie

Szoti – Bistro Gruzińskie w Chorzowie już działa!

Roze

Chorzów: Parkowy Kiermasz Kwiatowy 2021

Rowery

Na dwóch kółkach w 100-lecie Ruchu Chorzów

Gorzkowska

Chorzowianka nominowana w konkursie National...