Militaria, grochówka i Wilki. Tak bawili się uczestnicy Pikniku Weterana w Parku Śląskim

W sobotę, 28 maja, Chorzów gościł uczestników Obchodów Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Pogoda dopisała, zainteresowanych nie brakowało. Zobaczcie sami, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy.

Centralne Obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa 2022

Dwudniowe wydarzenie, upamiętniające wszystkich żołnierzy, którzy poświęcają swoje zdrowie i życie w imię wolności nie tylko naszego kraju, rozpoczęło się już w piątek. Choć oficjalnie Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa, a także Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych przypada dziś, 29 maja, to jednak Górny Śląsk świętował już od 27 maja. Wtedy przy chorzowskim stadionie odbyło się widowisko historyczne "Elegia Śląska" Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

W sobotę, 28 maja, główne obchody zainaugurowano w Katowicach przy Pomniku Powstańców Śląskich. Poprzedziła je Msza w parafii garnizonowej. Podczas uroczystego apelu wręczono odznaczenia zasłużonym weteranom. Dalsza część obchodów miała już miejsce w Chorzowie.

Piknik Weterana w Parku Śląskim

Do udziału zaproszono wszystkich zainteresowanych mieszkańców. O godzinie 12:00 mogli oni zobaczyć uroczysty apel na skwerze Powstań Śląskich oraz przemarsz weteranów i pododdziałów reprezentacyjnych.

Pod stadionem na gości czekały przeróżne atrakcje. Wśród nich: pokaz sprzętu wojskowego i symulatorów, liczne stoiska promocyjne jednostek wojskowych czy rywalizacja sportowa z zawodnikami Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Na zgłodniałych czekała wojskowa grochówka. Odbyła się także inauguracja Trzeciego Rajdu Motocyklowego Weteranów. Wydarzenie uświetnił przelot statków powietrznych. Najmłodsi goście mogli natomiast zapoznać się z maskotkami Stadionu Śląskiego. Głównym punktem programu był koncert zespołu Wilki.

– Za nami Centralne Obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa. To były wspaniałe dwa dni patriotycznych wrażeń. Dziękujemy, że byliście z nami w tak licznym gronie – podkreślali organizatorzy wydarzenia.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Darmowy koncert w Parku Śląskim Gambijski muzyk zagra na korze

Darmowy koncert w Parku Śląskim. Wystąpi gambijski muzyk

Powstańczy piknik rodzinny w Parku Śląskim

Powstańczy piknik rodzinny w Parku Śląskim

Parkowy Kiermasz Kwiatowy W najbliższy weekend w Parku Śląskim

Parkowy Kiermasz Kwiatowy. W weekend w Parku Śląskim

Zdjęcie Główne

Lubuskie – polska Toskania na zachodzie kraju

Zdjęcie Główne

Rejs po wielkich jeziorach mazurskich z Żeglugą Mazurską!

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

Nowa atrakcja w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku

I Śląskie Zawody Balonów na ogrzane powietrze

I Śląskie Zawody Balonowe w Parku Śląskim