Milion złotych wsparcia dla chorzowskiego szpitala

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie wzbogacił się o sprzęt wart ponad 1,1 mln złotych. Większość tej kwoty to dofinansowanie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Chorzow karetka

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o nowoczesnym ambulansie, który trafił do chorzowskiego szpitala dziecięcego. Kosztował on blisko 340 tys. zł, z czego 100 tys. zł pochodziło z Fundacji ING Dzieciom. Docelowo specjalistyczna karetka reanimacyjna zabezpieczy transport medyczny noworodków i niemowląt do 1 roku życia, ale teraz ambulans wykorzystywany jest do innych zadań.

- W związku z podejmowanymi przez szpital działaniami w walce z pandemią dedykowany jest aktualnie transportowi pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 – informuje ZSM.

Chorzowski szpital ma nowy sprzęt

Nowy ambulans to nie wszystko. Jak informuje Zespół Szpitali Miejskich pozostała kwota z dofinansowania GZM pozwoliła doposażyć placówkę w sprzęt niezbędnych do leczenia i ratowania ludzkiego życia. Do Chorzowa trafiły: respirator transportowy, videobronchofiberoskop, 4 kardiomonitory, aparat UKG, inkubator do intensywnej terapii dzieci oraz ponad 50 łóżek szpitalnych.

- Każda pomoc zarówno finansowa, jak i rzeczowa, stanowi ogromne wsparcie dla realizacji przez szpital wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych przekładających się na prawidłową opiekę i odpowiedni przebieg procesu leczenia. Dziękuję za to, że nasz szpital zawsze może liczyć na pomoc prężnie działających śląskich instytucji jaką jest właśnie Metropolia – zauważa dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

W skład Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie wchodzi 11 oddziałów dla dzieci oraz kolejnych 11 dla dorosłych. Obecnie działa w nim również oddział dla chorych na COVID-19.

fot. ZSM w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon