Mikołajki w Chorzowie? Na Rynek przyjedzie ze swoją ekipą Militarny Mikołaj

Autobus z elfami i dwa jeepy, a w nich Grinch i Mikołaj – Fundacja Militarny Mikołaj organizuje w poniedziałek, 6 grudnia, mikołajki dla dzieci.

UM Chorzów
Militarny Mikołaj w Chorzowie

Militarny Mikołaj to fundacja, której celem jest edukacja dzieci pod kątem bezpieczeństwa, ochrony środowiska oraz zbliżania do służb mundurowych. To nie tylko akcja mikołajkowa, ale także Misie Ratownisie, czyli książeczki edukacyjne oraz Miś Tymek, uczestniczący w spotkaniach w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Militarny Mikołaj wystartował po raz pierwszy w 2016 roku – na placu Wolności w Zabrzu. W kolejnych latach akcję organizowano także w Zabrzu, a w 2019 Militarny Mikołaj trafił na Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. W zeszłym roku wydarzenie było transmitowane online – do domów dzieci w Zabrzu, Piekarach Śląskich, Bytomiu, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich wyruszyły elfy wraz z mundurowymi.

Od rana do wieczora

W poniedziałek, 6 grudnia, akcja zostanie zorganizowana po raz kolejny. W godzinach 10-11 trafi do Rudy Śląskiej (Rynek), od 11.30 do 12.30 Militarny Mikołaj będzie w Katowicach (plac Szewczyka), od 13 do 15 w Chorzowie (Rynek), od 16 do 16.50 w Zabrzu (plac Teatralny), a na koniec, od 17 do 19, w zabrzańskim Muzeum Techniki Wojskowej (ul. Mochnackiego 12).

– W ekipie Militarny Mikołaj będzie też Królowa Śniegu i Matka Natura. W tak mocnym, bajkowym składzie goście będą rozdawali prezenty chorzowianom. W akcję zaangażowała się też chorzowska straż miejska. Strażnicy będą rozdawali odblaski i edukowali najmłodszych w temacie ekologii i bezpieczeństwa – wyjaśniają w chorzowskim magistracie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon