Mieszkania komunalne w dawnym szpitalu w Chorzowie. Inwestycja w końcowej fazie

Budowa mieszkań komunalnych przy ul. Karola Miarki wkracza w końcową fazę – informuje Zakład Komunalny PGM Chorzów. Blisko 80 lokali powstaje w budynku po dawnym szpitalu miejskim.

Chorzow pgm mieszkania

Prace przy ul. Karola Miarki 40 rozpoczęły się dwa lata temu i – jak podkreśla PGM Chorzów – jest to „największa w nowoczesnej historii miasta budowa mieszkań komunalnych”. W dawnej „dwójce” na powierzchni blisko 4 tys. metrów kwadratowych powstaje 77 lokali, które mają trafić do mieszkańców o niewysokich, ale stałych dochodach. 8 mieszkań przystosowane będzie dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Obecnie trwają prace wykończeniowe w mieszkaniach i korytarzach, montaż balkonów, kończą się też prace związane z wykonaniem elewacji. Do wykonania zostały jeszcze roboty związane z zagospodarowaniem terenu – wyjaśnia Joanna Lekston-Grzyb, dyrektor Zakładu Komunalnego PGM Chorzów.

Mieszkania będą w czterech segmentach

Mieszkania – jak informuje PGM Chorzów - będą znajdowały się w czterech segmentach: południowym, północnym, wschodnim i środkowym, a w budynku znajdzie się sześć klatek schodowych. Będzie także sześć wind oraz wózkownie i rowerownie. W podziemiach znajdzie się miejsce na 13 miejsc garażowych, a w okolicy budynku zaplanowano 59 miejsc postojowych dla mieszkańców.

- W budynku został już wykonany pełen węzeł sanitarny, instalacje elektryczna, wentylacyjna, wodno- kanalizacyjna, a także ogrzewanie z sieci ciepłowniczej, które będzie rozliczane indywidualnie na mieszkania – informuje PGM Chorzów.

Kryteria przydziału mieszkań ustali Rada Miasta Chorzów

Pierwsi lokatorzy do nowych mieszkań komunalnych w dawnym szpitalu wprowadzą się prawdopodobnie na początku przyszłego roku. Według PGM Chorzów kryteria przydziału tych lokali będą znane najpewniej do końca czerwca, a ustali je Rada Miasta Chorzów. Koszt inwestycji przy ul. Karola Miarki to 17 mln zł, z czego 45% pokrywa Bank Gospodarstwa Krajowego.

fot. FB/Zakład Komunalny PGM Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon