Miejska Biblioteka Publiczna w Chorzowie wznowiła działalność

Od dziś, 11 maja, wznowiła działalność Miejska Biblioteka Publiczna w Chorzowie. W pierwszym etapie uruchomiono wypożyczalnie centralną oraz trzy filie biblioteki.

Biblioteka

Miejska Biblioteka Publiczna w Chorzowie została zamknięta 12 marca na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od dziś dla mieszkańców Chorzowa dostępna jest wypożyczalnia centralna przy ul. Sobieskiego 8, a także trzy filie Miejskiej Biblioteki Publicznej: filia nr 2 przy ul. Ryszki 11 a, filia nr 18 przy ul. Gwareckiej 4 i filia nr 19 przy ul. Kilińskiego 2. W poniedziałki i wtorki wszystkie wypożyczalnie czynne są od godziny 9.00 do 14.00, a od środy do piątku w godzinach 12.00 – 18.00.

Biblioteka w Chorzowie działa z ograniczeniami

W celu usprawnienia dostępu do zbiorów biblioteki należy wcześniej zarezerwować książki poprzez katalog elektroniczny lub telefonicznie. Niemożliwy będzie swobodny dostęp do wypożyczalni. Filie biblioteki będą przyjmowały tylko książki z danej placówki. Zwrot książek z pozostałych filii będzie możliwy dopiero po ich otwarciu. Do 31 maja nie będą pobierane kary za okres zamknięcia biblioteki, można więc spokojnie zaplanować wizytę w wypożyczalni.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Inteligenci

„Inteligenci” w chorzowskim Teatrze Rozrywki

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Pierwsze 100 dni Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Kazimierz Kutz

To już 3 lata bez Kutza. To on stworzył śląską mitologię

Skansen Chorzów 1

Chorzowski skansen współpracuje z muzeum w Gruzji

Fumigacja spichlerza w chorzowskim skansenie

Zafoliowano spichlerz w chorzowskim skansenie. Dlaczego?

Teatr rozrywki

Przebojowa Noc Sylwestrowa w Teatrze Rozrywki...

Franczak

Kamil Franczak z chorzowskiego Teatru Rozrywki...