Michał Mokrzycki żegna się z Cichą. Jednak najpierw powalczy o awans

Przed Ruchem Chorzów najważniejsze mecze (lub mecz) w tym roku - baraże o awans do 1. ligi. Będą to ostatnie spotkania Niebieskich, w których zagra Michał Mokrzycki, jeden z filarów zespołu. Od nowego sezonu będzie występował w Ekstraklasie.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Michał Mokrzycki

Ruch Chorzów zajął 3. w eWinner 2. lidze, więc o awans musi walczyć w barażach. Pierwsza runda już dziś (25 maja 2022 r.), a rywalem Niebieskich będzie Radunia Stężyca. Choć losy tego spotkania ważyły się do ostatniej chwili. Klub z Kaszub dopiero dwa dni temu dostał bowiem licencję na grę w 1. lidze. Mecz na Cichej rozpocznie się o godz. 17.45.

Druga para barażowa to Wigry Suwałki i Motor Lublin. Te zespołu zagrają o godz. 20.30. Zwycięzcy spotkań z pierwszej rundy zmierzą się w finale w niedzielę, 29 maja. Jeżeli Niebiescy pokonają Radunię, to mecz obędzie się w Chorzowie.

Michał Mokrzycki odchodzi do Wisły Płock

Barażowe spotkania (lub spotkanie) Ruchu Chorzów to ostatnie mecze, w których zagra Michał Mokrzycki. Ten pomocnik spędził na Cichej ponad trzy lata. W niebieskich barwach do tej pory zaliczył 88 występów i strzelił 23 bramki. Tylko w tym sezonie zaliczył 31 meczów, 8 goli i 3 asysty.

Od nowego sezonu „Mokry” będzie występował w Wiśle Płock. W klubowych mediach podkreślił, że jego celem zawsze była gra w Ekstraklasie, ale ma też duży sentyment dla Ruchu Chorzów. Zanim jednak przeniesie się do Nafciarzy chce pomóc Niebieskim w awansie do 1. ligi.

– Ze swojej strony chciałbym podkreślić, że do ostatniej minuty baraży będę walczył o to, żeby „Niebiescy” grali w przyszłym sezonie w I lidze i wierzę, że na koniec mojej przygody z Ruchem będziemy mieć okazje do radości – mówi Mokrzycki cytowany przez klubową stronę.

„Mokry” podpisał z Wisłą Płock dwuletni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2024, z opcją przedłużenia o rok.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon