Michał Mokrzycki żegna się z Cichą. Jednak najpierw powalczy o awans

Przed Ruchem Chorzów najważniejsze mecze (lub mecz) w tym roku - baraże o awans do 1. ligi. Będą to ostatnie spotkania Niebieskich, w których zagra Michał Mokrzycki, jeden z filarów zespołu. Od nowego sezonu będzie występował w Ekstraklasie.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Michał Mokrzycki

Ruch Chorzów zajął 3. w eWinner 2. lidze, więc o awans musi walczyć w barażach. Pierwsza runda już dziś (25 maja 2022 r.), a rywalem Niebieskich będzie Radunia Stężyca. Choć losy tego spotkania ważyły się do ostatniej chwili. Klub z Kaszub dopiero dwa dni temu dostał bowiem licencję na grę w 1. lidze. Mecz na Cichej rozpocznie się o godz. 17.45.

Druga para barażowa to Wigry Suwałki i Motor Lublin. Te zespołu zagrają o godz. 20.30. Zwycięzcy spotkań z pierwszej rundy zmierzą się w finale w niedzielę, 29 maja. Jeżeli Niebiescy pokonają Radunię, to mecz obędzie się w Chorzowie.

Michał Mokrzycki odchodzi do Wisły Płock

Barażowe spotkania (lub spotkanie) Ruchu Chorzów to ostatnie mecze, w których zagra Michał Mokrzycki. Ten pomocnik spędził na Cichej ponad trzy lata. W niebieskich barwach do tej pory zaliczył 88 występów i strzelił 23 bramki. Tylko w tym sezonie zaliczył 31 meczów, 8 goli i 3 asysty.

Od nowego sezonu „Mokry” będzie występował w Wiśle Płock. W klubowych mediach podkreślił, że jego celem zawsze była gra w Ekstraklasie, ale ma też duży sentyment dla Ruchu Chorzów. Zanim jednak przeniesie się do Nafciarzy chce pomóc Niebieskim w awansie do 1. ligi.

– Ze swojej strony chciałbym podkreślić, że do ostatniej minuty baraży będę walczył o to, żeby „Niebiescy” grali w przyszłym sezonie w I lidze i wierzę, że na koniec mojej przygody z Ruchem będziemy mieć okazje do radości – mówi Mokrzycki cytowany przez klubową stronę.

„Mokry” podpisał z Wisłą Płock dwuletni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2024, z opcją przedłużenia o rok.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Hutnik Kraków

Baraże na Cichej

Ruch Chorzów

Sezon w liczbach. Ruch Chorzów podsumował rozgrywki

Jarosław Skrobacz i Seweryn Siemianowski

Zwycięski sztab zostaje na Cichej. Będą wzmocnienia

Ruch Chorzów

Kiedy rusza sezon 1. ligi? Jest ramowy terminarz

Ruch chorzow erka

Ruch Chorzów awansował do 1. ligi

Olimpia Elbląg Ruch Chorzów

Niebieskim pozostały baraże

Wisła Puławy Ruch Chorzów

Koniec marzeń o bezpośrednim awansie Niebieskich?