Miasto wykupiło akcje. Ruch Chorzów bogatszy o 1,1 mln zł!

Pod koniec maja chorzowscy radni jednogłośnie zdecydowali, że miasto zakupi kolejne akcje Ruch Chorzów. Słowo stało się ciałem i umowa na objęcie akcji klubu wartych 1,1 mln złotych została zawarta. Tym samym kapitał niebieskiej spółki zostanie podwyższony do kwoty blisko 58 mln złotych.

Ruch trybuna

Przypomnijmy, że na ostatniej sesji Rady Miasta Chorzów, 28 maja, radni opowiedzieli się za przesunięciem w budżecie miasta. Środki, które były przeznaczone na promocję miasta poprzez sport zostały przeznaczone na zakup akcji Ruchu Chorzów (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Ruch Chorzów liczył na 2 mln zł za promocję miasta

Pierwotnie w budżecie Chorzowa na ten rok zaplanowano 2 mln złotych na promocję miasta poprzez sport. Działania miały obejmować przede wszystkim promocję podczas meczy, a konkursowe wymagania mógł spełnić jedynie Ruch Chorzów. Pandemia koronawirusa i zawieszenie piłkarskich rozgrywek spowodowały, że ograniczono się do promocji w internecie, na co przeznaczono tylko 300 tys. złotych.

- Gdyby nie pandemia koronawirusa normalnie realizowalibyśmy promocję miasta. Znaków zapytania dotyczących nowego sezonu jest jednak zbyt dużo. Mam tu na myśli termin startu rozgrywek, czy możliwość udziału publiczności w spotkaniach ligowych. Co warte podkreślenia, dzisiejsza decyzja zapadła jednogłośnie. To potwierdza, że Rada Miasta dostrzega zmiany, do jakich doszło przy Cichej i docenia naszą pracę, za co dziękujemy – mówił na sesji chorzowskiej Rady Miasta prezes Niebieskich, Seweryn Siemianowski.

Kapitał zakładowy Ruchu Chorzów wzrośnie do blisko 58 mln zł

Uchwała o przeznaczeniu 1,1 mln złotych na wykup akcji Ruchu Chorzów została przyjęta jednogłośnie.

- 9 czerwca zawarta została umowa z Miastem Chorzów na objęcie akcji serii „Z” na kwotę 1,1 mln zł. Tym samym, po zarejestrowaniu akcji przez Sąd, kapitał zakładowy Spółki zostanie podwyższony do kwoty 57 830 789 zł – informuje klub z Cichej.

Z kwoty pierwotnie przeznaczonej na promocję miasta pozostało jeszcze 600 tys. złotych. Te pieniądze mają być przeznaczone na kolejny konkurs na promocję.

fot. Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon