Miasto w ciągu roku sprzedało ponad 100 mieszkań komunalnych. Ile zarobiło?

Lokatorzy mieszkań komunalnych w Chorzowie mogą wykupić zajmowane przez siebie lokale z bonifikatą. W ciągu roku miasto sprzedało ponad 100 takich mieszkań i zarobiło na tym ponad 5,2 mln złotych.

Chorzow wolka

Od kilku lat lokatorzy mieszkań komunalnych mogą znów wykupić mieszkanie z bonifikatą. W ubiegłym roku, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Chorzów, mogli liczyć na 50-procentową ulgę. Grzegorz Krzak, radny PiS, zapytał o efekty uchwały z lutego 2019 r. Okazuje się, że w ciągu roku miasto sprzedało zaledwie 102 lokale mieszkalne, a łączny dochód z ich sprzedaży wyniósł ponad 5,2 mln złotych.

- Zgodnie z przedmiotową uchwałą komunalne lokale mieszkalne zbywane są na rzecz najemców z bonifikatą w wysokości 50%, co oznacza, że łączna kwota udzielonych bonifikat wynosiła ponad 5,2 mln złotych – informuje Mariola Roleder, zastępca prezydenta Chorzowa.

Ponad 400 wniosków o wykup mieszkań komunalnych, które złożono do końca ubiegłego rok czeka jeszcze na realizację – tym lokatorom przysługuje 50-procentowa bonifikata. Ci, którzy takie wnioski złożyli dopiero w tym roku mogą liczyć jednie na 40 procent ulgi. Na wniosek prezydenta Andrzeja Kotali chorzowska Rada Miasta obniżyła bowiem możliwą bonifikatę. Najwięcej zyskali lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy wykupili je do lipca 2008 roku – wtedy można to było zrobić zaledwie za 20 proc. wartości.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon