Miasto kupuje kolejne akcje Ruchu Chorzów. Warte są 900 tys. zł, ale na tym nie koniec

Chorzów obejmuje kolejne akcje Ruchu Chorzów. Akt notarialny w tej sprawie podpisali zastępca prezydenta miasta Marcin Michalik i prezes klubu Seweryn Siemianowski. Pakiet wart jest 900 tys. złotych, ale na tym nie skończy się wsparcie dla Niebieskich.

fot. FB/Miasto Chorzów
Marcin Michalik i Seweryn Siemianowski

Wsparcie dla Ruchu Chorzów zostało zapisane w budżecie miasta na 2022 rok. Za kolejne akcje „niebieskiej spółki”, które obejmie Chorzów na konto klubu wpłynie 900 tys. złotych. To dopiero pierwsza rata. Kolejny zakup planowany jest w sierpniu, a w sumie miasto w tym roku przeznaczy na akcje spółki 1,8 mln zł.

Zwroty akcji w sprawie pieniędzy dla Ruchu Chorzów

Przypomnijmy, że w sprawie tego wsparcia z miejskiej kasy dla klubu z Cichej było kilka zwrotów akcji. Pierwotnie w projekcie budżetu Chorzowa na 2022 r. nie przewidziano żadnych środków dla Ruchu Chorzów. Przed budżetową sesją wprowadzono jednak autopoprawkę, która zakładała przeznaczenie 1,8 mln zł na zakup akcji.

W ostatniej chwili została ona jednak wycofana, bo radni poczuli się zlekceważeni przez prezesa Ruchu Chorzów, Seweryna Siemianowskiego, który nie przyszedł na tę sesję. Władze klubu były zaskoczone taką decyzję i twierdziły, że nie było zaproszenia. Co innego twierdziło miasto.

Sprawa pieniędzy na zakup akcji wróciła na kolejnej sesji, ale taki punkt do porządku obrad wprowadzono w ostatniej chwili. Uzależniono to od obecności prezesa Ruchu Chorzów i pogłębionej informacji o sytuacji w klubie.

Seweryn Siemianowski wziął udział w styczniowej sesji, podczas której mówił m.in. o dotychczasowej współpracy miasta z klubem. Zaznaczał też, że bez wsparcia miasta oraz kibiców klub nie może istnieć. Po wystąpieniu prezesa klubu i blisko dwugodzinnej dyskusji zgłoszono poprawkę do budżetu, zgodnie z którą przesunięto 1,8 mln na zakup akcji Ruchu Chorzów. Głosowało 25 radnych – wszyscy byli za.

Miasto jest największym udziałowcem Ruchu Chorzów

Miasto jest obecnie największym udziałowcem Ruchu Chorzów, ale nie większościowym. Samorząd Chorzowa jest w posiadaniu blisko 30% procent akcji klubu. Duże pakiety mają również Aleksander Kurczyk i Zdzisław Bik.

Ruch Chorzów stadion

Może Cię zainteresować:

Długa dyskusja o Ruchu Chorzów na sesji Rady Miasta. Czy klub dostanie pieniądze z kasy miasta?

Autor: Maciej Poloczek

27/01/2022

Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Co z długami Ruchu Chorzów? Będzie nowy układ z wierzycielami klubu!

Autor: Maciej Poloczek

10/02/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Niebieska Erka

Pożyczka skonwertowana na akcje Ruchu Chorzów

E Rka

Z kasy miasta na Cichą. Kolejne pieniądze dla Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów stadion

Radni zdecydowali w sprawie pieniędzy dla Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów

Czy Ruch Chorzów dostanie 1,8 mln zł od miasta?

Ruch Chorzów

Nie będzie pieniędzy dla Ruchu Chorzów

Nowy stadion Ruchu Chorzów coraz bliżej Miejscy radni jednogłośni

Nowy stadion Ruchu Chorzów coraz bliżej. Radni jednogłośni

Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

Czas na „męskie decyzje” w sprawie stadionu Ruchu Chorzów?