Miasto jednak pomoże chorzowskim kwiaciarzom

Nagłe zamknięcie cmentarzy przed rząd zaskoczyło kwiaciarzy, którzy zostali z niesprzedanym towarem. Prezydent Chorzowa już w sobotę zapowiadał, że miasto wykupi część kwiatów, ale dopiero dziś pojawiła się konkretna propozycja.

Chryzantemy

Decyzja o zamknięciu cmentarzy na okres Wszystkich Świętych została ogłoszona w piątek, 30 października, po godzinie 15.30. Dla wielu było to spore zaskoczenie, tym bardziej, że przedstawiciele rządu wcześniej zapewniali, że nie ma takich planów. W najgorszej sytuacji znaleźli się jednak producenci i sprzedawcy kwiatów.

Będzie targ kwiatowy na chorzowskim rynku...

Już w sobotę, 31 października, prezydent Chorzowa zapowiedział w mediach społecznościowych, że miasto w miarę możliwości odkupi część kwiatów od chorzowskich sprzedawców. Później dodał, że informacja o pomocy dla nich pojawi się we wtorek, 3 listopada, na profilu miasta. Tego dnia poinformowano jednak jedynie o organizacji targów kwiatów na chorzowskim rynku, o czym pisaliśmy TUTAJ.

...i wykup kwiatów od chorzowskich przedsiębiorców

Już po opublikowaniu naszego artykułu o sytuacji producentów i sprzedawców kwiatów w Chorzowie pojawił się jednak komunikat chorzowskiego Urzędu Miasta, w którym padła konkretna propozycja wykupu kwiatów.

- Producenci mogą liczyć na wsparcie do 5 tysięcy złotych. Sprzedawcy mogą uzyskać wsparcie w kwocie do 3 tysięcy złotych – czytamy w informacji chorzowskiego magistratu.

Wnioski o zakup interwencyjny chryzantem w donicach należy składać do 6 listopada , do godziny 11:00 drogą elektroniczną na adres e-mail: ue@chorzow.eu.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon