Memoriał Kamili Skolimowskiej. Mistrzowie świata na Śląskim za darmo

Za ponad miesiąc na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się Memoriał Kamili Skolimowskiej. Pierwsze gwiazdy już potwierdziły swój udział. Wiadomo także, że kibice będą mogli zobaczyć zmagania lekkoatletów zupełnie za darmo.

Memoriał Kamili Skolimowskiej szybko stał się jedną z najważniejszych imprez lekkoatletycznych nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Mamy to szczęście, że od dwóch lat mityng organizowany jest na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Tak samo będzie w tym roku, a na drodze nie stanęła nawet epidemia koronawirusa.

Do wielkiej imprezy pozostał ponad miesiąc. Lekkoatleci będą rywalizować w "Kotle Czarownic" 6 września. Podczas piątkowej konferencji prasowej ujawniono pierwsze nazwiska zagranicznych sportowców, którzy przyjadą do Chorzowa. W tym gronie będzie czterech zawodników, którzy mają w dorobku tytuł mistrza świata.

Gwiazdami będą Daniel Stahl (mistrz świata w rzucie dyskiem z 2019 roku), Andrius Gudzius (mistrz świata w rzucie dyskiem z 2017 roku), Johannes Vetter (mistrz świata w rzucie oszczepem z 2017 roku) i Dafne Schippers (mistrzyni świata w biegu na 200 m 2015 i 2017 roku).

- Nie mogę się już doczekać powrotu do rywalizacji. Nigdy wcześniej nie byłam na Śląsku, ale słyszałam wspaniałe historie o mityngu, na którym będę miała okazję startować po raz pierwszy. Stadion Śląski wygląda imponująco i jestem pewna, że zawody będą spektakularne - mówi holenderska biegaczka Schippers.

Kibiców jednak mają przyciągnąć przede wszystkim polskiej gwiazdy lekkiej atletyki. Jeżeli nie będzie żadnych problemów zdrowotnych, to na Stadionie Śląskim zobaczymy w akcji m.in. Pawła Fajdka, Piotra Małachowskiego, Ewę Swobodę, Marcina Lewandowskiego, Konrada Bukowieckiego, czy Justynę Święty-Ersetic.

- Wybrałem Śląsk, bo na każdym kroku widać, że lekkoatletykę traktuje tu się jak Królową Sportu. To tutaj jest najpiękniejszy stadion w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie, to tutaj są organizowane najważniejsze lekkoatletyczne wydarzenia. Memoriał Kamili Skolimowskiej to jeden z moich ulubionych mityngów. Tutaj zawsze jest super atmosfera, kibice dopisują, a doping jest znakomity. Mam świetne wspomnienia z zawodów poświęconych zmarłej przed jedenastoma laty mojej koleżanki z rzutni. Wygrywałem tu 5 razy z rzędu, a w 2014 roku ustanowiłem swój pierwszy rekord Polski - komentuje Paweł Fajdek, który jest także Ambasadorem Śląskiego Sportu.

Tegoroczny Memoriał miał się odbyć po igrzyskach olimpijskich w Tokio. Najważniejsza impreza czterolecia jednak została przesunięta o roku z powodu epidemii koronawirusa. To sprawiło, że impreza na Śląskim zyskała jeszcze większy prestiż. To wszystko powinno zachęcić kibiców, by 6 września przyjść na stadion. Szczególnie że wstęp będzie bezpłatny. Pamiętać jednak należy, że z powodu obowiązujących ograniczeń na trybuny wejdzie tylko 13 tys. fanów.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon