Medal „Za zasługi dla miasta Chorzowa” dla śp. Lecha Motyki

Chorzowscy radni uhonorowali dziś, 27 maja 2021 r., medalem „Za zasługi dla miasta Chorzowa” zmarłego blisko dwa tygodnie temu Lecha Motykę, wieloletniego dyrektora Planetarium Śląskiego i ich kolegę z Rady Miasta Chorzów.

Motyka lech

Lech Motyka był chorzowianinem od urodzenia. Zaraz po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczął pracę w Planetarium Śląskim, z którym był związany przez wszystkie lata swojej aktywności zawodowej. W 2010 roku objął funkcję dyrektora placówki, którą pełnił przez 10 lat.

Równolegle uczył geografii w chorzowskich szkołach. Przez wiele lat działał także w Stowarzyszeniu Miłośników Chorzowa i przez 5 lat był jego przewodniczącym. W 2018 roku został wybrany do chorzowskiej Rady Miasta.

- Był człowiekiem niezwykłego serca, pełnym empatii i współczucia dla ludzi, a także miłośnikiem „swojego miejsca na ziemi” czyli Chorzowa – czytamy w uzasadnieniu uchwały w sprawie przyznania medalu.

W połowie maja 2021 r. Lech Motyka w wieku 63 lat przegrał walkę z koronawirusem. Uchwałę o przyznaniu mu medalu „Za zasługi dla miasta Chorzowa” przyjęto jednogłośnie.

fot. FB/Miasto Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon