Mariusz Idzik, najlepszy strzelec Ruchu Chorzów, już nie zagra w tym sezonie?

W rundzie jesiennej Mariusz Idzik zdobył najwięcej bramek dla Ruchu Chorzów, ale wiosną zespół po raz drugi został pozbawiony swojego najlepszego strzelca. Po kontuzji „Mario” musi przejść kolejny zabieg kolana.

Mariusz idzik

Mariusz Idzik doznał urazu kolana w ostatnim zimowym sparingu Niebieskich. Do gry wrócił dopiero po kilku tygodniach. Zagrał w meczach ze Ślęzą Wrocław, Zagłębiem II Lubin i Polonią Bytom. Strzelił w nich dwie bramki decydujące o wygranych Ruchu Chorzów. Niestety znów „odezwało się” kolano.

Mariusz Idzik wyłączony z gry na miesiąc

– „Mario” przeszedł kolejne badanie rezonansem magnetycznym, które wykazało przemieszczanie się wolnego fragmentu chrząstki stawowej. Uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Po konsultacji lekarskiej stwierdzono, że nie obejdzie się bez zabiegu artroskopii stawu kolanowego – mówi Filip Czapla, fizjoterapeuta Ruchu Chorzów (za ruchchorzow.com.pl).

Zabieg jest planowany w tym tygodniu, a przerwa Mariusza Idzika w grze potrwa około czterech tygodni. Walczący o awans Ruch Chorzów został więc znów pozbawiony swojego najlepszego snajpera. Jeżeli dobrze pójdzie to „Mario” zagra dopiero w trzech ostatnich spotkaniach sezonu.

Wcześniej pisaliśmy:

Kolejne trzy punkty dla Niebieskich. Polonia Nysa – Ruch Chorzów 1:2

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch chorzow

Ruch Chorzów wygrał trzynasty raz z rzędu!

Ruch chorzow 1

Jedenaste zwycięstwo z rzędu. Ruch Chorzów...

Ruch chorzow 12

Niebieska seria trwa! Ruch Chorzów pokonał...

Mariusz idzik

Najlepszy snajper Ruchu Chorzów wraca do gry?

Ruch chorzow 6

Ruch Chorzów ucieka rywalom!

Ruch chorzow 7

Dobry start Ruchu Chorzów! Rozpoczęła się gra o...

Mariusz idzik

Najlepszy strzelec Ruchu Chorzów wyłączony co...