Marex Chorzów wicemistrzem Polski U17 w futsalu

Marex Chorzów został wicemistrzem Polski U17 w futsalu. Zawody odbyły się w chorzowskiej hali MORiS-u, a po złoto po raz kolejny sięgnęła drużyna Rekordu Bielsko-Biała.

Marex Chorzów

Turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17 w futsalu rozegrano w miniony weekend (11-13 luty 2022 r.) w hali MORiS-u przy ul. Dąbrowskiego 113 w Chorzowie. W rozgrywkach wystartowało 16 drużyn z całej Polski wyłonionych w eliminacjach. Gospodarzem turnieju był klub Marex Chorzów, a tytułu mistrzowskiego broniła drużyna Rekordu Bielsko-Biała.

Mistrzem Polski po raz piąty z rzędu został Rekord Bielsko-Biała

Po złoto po raz piąty z rzędu sięgnęła drużyna z Bielska-Białej, która finale pokonała chorzowski Marex 2:0. Wcześniej chorzowianie wyeliminowali zespoły Okocimski Brzesko i Futsal Team Przeworsk. Na trzecim miejscu podium znalazł się Constract Lubawa. Druga drużyna z Chorzowa – Clearex - po trzech porażkach, odpadła w fazie grupowej.

Marex Chorzów poprawił swój wynik sprzed roku, kiedy znalazł się na trzecim miejscu mistrzostwa. Drużyna oparta jest na zawodnikach Centrum Szkolenia Ruchu i wystąpiła w składzie: Szymon Bąk, Tomasz Broniszewski, Patryk Brychczy, Mateusz Gasz, Bartosz Gruszczak, Bartosz Michajłów, Dawid Nowak, Franciszek Nowak, Igor Stasiński, Jakub Stępień, Paweł Szemiot, Piotr Szemiot, Mateusz Talaga i Maciej Wolski. Trenerem jest Daniel Tukaj. Kapitan Marexu, Mateusz Talaga, został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.