Mapa zagrożeń w Chorzowie. Blisko 5 tys. zgłoszeń!

Mieszkańcy Chorzowa zgłosili do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa już blisko 5 tys. zgłoszeń – informuje chorzowska policja. Czego dotyczą?

Zdj. ilustracyjne
Policja

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to – jak podkreśla policja - aplikacja, dzięki której każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy. Wystarczy pobrać ją na swój telefon i można z niej korzystać w nieograniczony sposób. Napotkane zagrożenie bezpieczeństwa można nanieść na mapę w drodze do pracy, szkoły czy na zakupy.

- Sposób ten, w obecnej sytuacji epidemicznej, jest w 100% bezpieczny, gdyż nie wymaga osobistego przybycia do jednostki organizacyjnej Policji, ani kontaktu z innymi osobami. Podkreślić należy, że policjanci (...) bez względu na występujące zagrożenie spowodowane COVID-19, podejmują nieprzerwanie działania, zmierzające do poprawy poczucia bezpieczeństwa ludzi m.in. reagując na wskazane na mapie zagrożenia – zapewnia policja.

Na jakie zagrożenia wskazywano w Chorzowie?

Zdecydowana większość zgłoszeń od mieszkańców Chorzowa dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz nieprawidłowej infrastruktury drogowej.

Jak podkreśla policja w ciągu czterech lat aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zmieniała się biorąc pod uwagę oczekiwania użytkowników. Dostosowano m.in. kategorie zagrożeń i umożliwiono dodanie opisu zagrożenia.

Policjanci przypominają również, że aplikacja nie służy do zgłaszania pilnej interwencji. W takich przypadkach należy dzwonić na alarmowy numer 112.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon