Magazyn Śledczy Anity Gargas na tropie afer w Chorzowie

Anita Gargas, w swoim Magazynie Śledczym, po raz kolejny przyjrzy się sytuacji w Chorzowie. Emisja programu w czwartek, 29 kwietnia 2021 r., o godz. 21.55 na antenie TVP 1.

Magazyn sledczy

Z zapowiedzi Magazyny Śledczego Anity Gargas można się dowiedzieć, że program będzie poświęcony m.in. firmom, które w Chorzowie „mają praktycznie niepisany monopol”. Może to dotyczyć - jak sugerują zdjęcia - spółki PTS „Alba”, która od wielu lat zajmuje się obiorem i zagospodarowaniem odpadów na terenie naszego miasta czy elektrociepłowni CEZ Chorzów, na której uciążliwą działalność skarżą się mieszkańcy Chorzowa.

W zdjęciach widzimy także stadion Ruchu Chorzów, tężnię solankową na Placu Hutników czy Park Śląski. To może sugerować, że program będzie poświęcony także sprawom związanym z tymi miejscami.

- Jakiś parasol ochronny jest, że dotychczas jeszcze nie zostali rozliczeni z tych afer – mówi w zapowiedzi Artur Żurek, ze Stowarzyszenia Niezależny Chorzów.

Anita Gargas rok temu poświęciła już jeden program sprawom Chorzowa (o czym pisaliśmy TUTAJ). Wtedy była mowa m.in. o planowanej wycince drzew na terenach sąsiadujących z Parkiem Śląskim, sprawie stadionu Ruchu Chorzów czy zamieszaniu wokół Marioli Roleder, zastępcy prezydenta Chorzowa, która została odwołana ze stanowiska pod koniec 2019 r., a kilka dni później powołana ponownie na to samo stanowisko.

fot. Magazyn Śledczy Anity Gargas

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon