Maciej Sadlok wraca do Ruchu Chorzów

Po ośmiu latach na Cichą wraca Maciej Sadlok. Obrońca związał się dziś (1 lipca 2022 r.) roczną umową z Ruchem Chorzów – poinformował klub.

fot. Tomasz Stefanik/Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Maciej Sadlok

Maciej Sadlok po raz pierwszy trafił do Ruchu Chorzów na początku 2007 roku. W pierwszym zespole debiutował pół roku później, po awansie Niebieskich do Ekstraklasy.

Powrót po ośmiu latach

W przerwie zimowej sezonu 2010/2011 przeniósł się do Polonii Warszawa, ale wrócił na Cichą latem 2012 roku. Po dwóch kolejnych latach trafił do Wisły Kraków, gdzie spędził osiem ostatnich sezonów.

- Podpisanie kontraktu z Ruchem jest dla mnie jak powrót do domu. To tutaj dostałem pierwszą szansę w zawodowej piłce, spędziłem tu wiele lat i bardzo miło je wspominam. Cieszę się, że wracam i mam nadzieję, że pomogę drużynie na boisku realizować stawiane cele – mówi Maciej Sadlok, cytowany przez klubową stronę.

33-letni obrońca w barwach Ruchu Chorzów rozegrał dotychczas 115 spotkań, w których strzelił jedną bramkę. Z Niebieskimi zdobył dwa brązowe medale mistrzostw Polski (2010 i 2014). W swoim dorobku ma 340 występów w Ekstraklasie, a także 15 gier w reprezentacji Polski.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Puszcza Niepołomnice

Ruch Chorzów wiceliderem. Trener Niebieskich tonuje nastroje

Ruch Chorzów

Sezon w liczbach. Ruch Chorzów podsumował rozgrywki

Daniel Szczepan

Najlepszy strzelec Niebieskich zostaje na Cichej!

Artur Pląskowski

Pierwsze wzmocnienia w Ruchu Chorzów

Mateusz Winciersz Ruch Chorzów

Kolejny powrót na Cichą

Ruch Chorzów Przemysław Szur

Ruch Chorzów wzmacnia obronę

Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

„Czarna manifestacja” kibiców Ruchu Chorzów