Ma być oszczędnie i ekologicznie. Chorzów wymienia latarnie

W Chorzowie ruszyła wymiana oświetlenia miejskiego na ledowe. Dzięki temu ma być oszczędnie i ekologicznie – informuje chorzowski magistrat.

Chorzow noc

Obecna inwestycja obejmuje wymianę 737 opraw oświetleniowych w ponad 30 lokalizacjach na terenie Chorzowa. Nowoczesne i oszczędne lampy tym razem staną przede wszystkim w parkach i na skwerach – m.in. w Parku Róż, Parku pod Kasztanami i Parku Redena.

- Już od kilku lat przy okazji remontów wymieniamy oświetlenie na to energooszczędne. Teraz pora na kolejne, dodatkowe miejsca – mówił prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala, po podpisaniu umowy na unijne dofinansowanie projektu.

Koszt wymiany oświetlenia w Chorzowie to ponad 3,2 mln zł

Koszt inwestycji to ponad 3,2 mln zł, w tym ponad 2,5 mln złotych unijnego dofinansowania. Prace obejmują przede wszystkim wymianę oświetlenia na technologię LED, a także remonty lub wymianę słupów latarń oraz konfigurację zasilania i sterowania.

- Latarnie zostaną podpięte do systemu inteligentnego sterowania. Oznacza to, że w większości nowych opraw oświetleniowych natężeniem oświetlenia będzie można sterować – podkreślają chorzowscy urzędnicy.

W związku z pracami i kalibracją nowych opraw ulicznych latarń mogą się pojawić czasowe wyłączenia oświetlenia. Cała modernizacja ma potrwać do końca tego roku.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon