Luzowanie obostrzeń. Co otwarte, a co nadal zamknięte?

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił poluzowanie pandemicznych obostrzeń od przyszłego piątku, 12 lutego. Niestety nie wszystko zostanie otwarte.

Teatr rozrywki

Ze słów premiera wynika, że na poluzowanie obostrzeń pozwala sytuacja pandemiczna w kraju, choć – jak podkreślił - pełny powrót do całkowitej normalności gospodarczej byłby zdecydowanie przedwczesny.

- Od wielu tygodni obserwujemy stabilizację zachorowań, mamy sytuację lepszą jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych i respiratorowych. Liczba zgonów jest cały czas niepokojąca i dlatego możemy dzisiaj mówić jedynie o kruchej stabilizacji – mówi premier Mateusz Morawiecki.

Otwarte hotele, kina i teatry

Od przyszłego piątku, 12 lutego, otwarte zostaną hotele i miejsca noclegowe do 50 proc. obłożenia. Będzie można także pójść do kina czy teatru, które także działać będą do w ograniczeniu do 50 proc. miejsc. Na tę informację entuzjastycznie zareagował chorzowski Teatr Rozrywki.

WRACAMY! WRACAMY! WRACAMY! WRACAMY! WRACAMY! Śledźcie naszą stronę internetową i media społecznościowe. Informacje o wydarzeniach już niebawem – zakomunikował teatr w mediach społecznościowych.

Premier Morawiecki zaznaczył, że te zmiany są działaniem warunkowym i po dwóch tygodniach od wdrożenia nowych zasad będzie „punkt sprawdzenia, jak zachowuje się wirus w odniesieniu do podstawowych parametrów”. Chodzi m.in. o liczbę zakażeń i zgonów, a także tempo szczepień.

Restauracje i siłownie nadal oficjalnie nie mogą działać

Poluzowanie obostrzeń nie dotyczy restauracji, siłowni i fitness klubów, które nadal nie mogą oficjalnie nie mogą działać.

Nie możemy pozwolić sobie na to, by sytuacja się tu pogorszyła, więc jedyna rozsądna strategia – krok po kroku – podkreślił premier.

Od 12 lutego możliwy będzie sport amatorski na świeżym powietrzu, przy zachowaniu reżimy sanitarnego, np. na boiskach lub kortach.

fot. Teatr Rozrywki/Dawid Czyż

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon