Łukasz Ściebiorowski - nasz człowiek w Sejmie RP

Urodzony i wychowany na Śląsku. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na kierunku politologia o specjalności polityka społeczna. Społecznik, od trzech kadencji bezpartyjny radny. Członek Komisji Społecznej i Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta, której przewodniczy już drugą kadencję. Koordynator ds. współpracy z Młodzieżową Radą Miasta.

Zdjęcie

Od roku 2012 wchodzi nieprzerwanie w skład Rady Programowej Ośrodka Kultury „Andaluzja”. Rzetelność i zaangażowanie to cechy jego działalności. Na forum samorządu wielokrotnie podnosił ważne dla mieszkańców i lokalnej społeczności sprawy. Zaangażowany był w protest przeciw ustanowieniu na granicy Piekar Śląskich i Siemianowic Śląskich parkingu dla zatrzymanych nielegalnych transportów odpadów, co ostatecznie zakończyło się po myśli mieszkańców. Takie niebezpieczne miejsce nie powstało. W ostatnich miesiącach aktywnie włączył się w obronę terenu Żabich Dołów w Chorzowie.

Zawodowo związany z obsługą klienta i sprzedażą w branży komunalnej. Przez lata zajmował się badaniami marketingowymi i społecznymi. Realizował projekty badawcze dotyczące m.in.: analizy sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy; wspierania aktywności zawodowej poprzez zarządzanie zjawiskiem migracji w woj. śląskim; oceny potrzeb kulturalnych mieszkańców regionu, kosztów i rynku edukacji w Polsce, a także funkcjonowania branży medialnej.

Pomysłodawca, organizator cyklicznych akcji społecznych w tym m.in.: Paragon Dobroci, Kupuj Lokalnie, „Wywieś flagę w oknie”, Testu Wiedzy Obywatelskiej - „Gimnazjalista Omnibus”, Wielobój Sprawnościowy dla dzieci.

Działa aktywnie w obszarze kultury i rekreacji, współorganizując festiwale muzyczne jak np. Sufler Rock Festiwal, a także wydarzenia i imprezy sportowe. Wspiera organizację turnieju piłkarskiego „Niebieski Bajtel” poprzez wybór i nagradzanie nadziei piłkarskiej turnieju.

Kiedyś jako zawodnik obecnie działacz sportowy poświęca się od lat pracy społeczne jna rzecz sportu w tym podnoszenia ciężarów. Uczestniczy w pracach Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów pełniąc wcześniej funkcje członka zarządu, a obecnie Komisji Rewizyjnej i sędziego sportowego klasy I państwowej.

Współautor wydawnictw książkowych z zakresu historii sportu. Po codziennych zajęciach, oddaje się pasji fotografowania. Autor wystaw fotograficznych. Zawsze stara się znaleźć czas na słuchanie muzyki... zwłaszcza Budki Suflera i muzyki filmowej w której wysoko ceni sobie kompozytora Andrzeja Korzyńskiego. Z uznaniem odnosi się również do twórczości filmowej Stanisława Barei.

Ważne pozostaje dla niego promowanie lokalnych twórców kultury, a także aktywizowanie seniorów poprzez udział w stowarzyszeniach i grupach społecznych. Jako przyszły poseł za cel stawia sobie wsparcie dla naszych miast w pozyskaniu środków finansowych na rozbudowę infrastruktury sportowej (Stadion dla Ruchu czy kopleks sportowy w Piekarach Śląskich), a także budowę mieszkań komunalnych, poprawę stanu środowiska, nowoczesnego przemysłu i rozwoju nowych technologii. Nie mniej istotne są również remonty dróg (planowana DTŚ Północ) DK 94 i DW 79. Istotną kwestią pozostaje również pilotowanie sprawy ustalenia właściwego przebiegu przyszłej drogi ekspresowej S11 i połączenia z drogami lokalnymi.

Przygotował jasny i konkretny program wyborczy oparty na codziennych doświadczeniach samorządowca. Jego celem będzie rozwiązywania problemów, które zgłaszają mu mieszkańcy śląskich miast. Konkrety Ściebiorowskiego zostaną zaprezentowane w przyszłym tygodniu.

Dziś pierwszy z nich - ustawa odorowa. Warto zobaczyć:
https://www.facebook.com/krzys...
Kontakt tel. 503-722-741 | facebook.com/sciebiorowski |
www.sciebiorowski.pl

Łukasz Ściebiorowski
Materiał sfinansowany przez KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon